Z Facebooku unikla data narození

Chystaný nový desing služby Facebook běží zatím v testovací verzi. Ve vyvíjeném systému se podařilo objevit chybu, která umožňuje přístup k datum narození asi 80 milionů účastníků služby – samozřejmě včetně těch, kteří tuto informaci označili za důvěrnou. Příslušné pole se ani v tomto případě nezobrazovalo ostatním jako skryté.Chystaný nový desing služby Facebook běží zatím v testovací verzi. Ve vyvíjeném systému se podařilo objevit chybu, která umožňuje přístup k datum narození asi 80 milionů účastníků služby – samozřejmě včetně těch, kteří tuto informaci označili za důvěrnou. Příslušné pole se ani v tomto případě nezobrazovalo ostatním jako skryté.
Chybu objevil Graham Cluley z firmy Sophos. Nová beta-verze služby dlouho nebyla všeobecně přístupná; původně byla určena jen vývojářům. Provozovatelé Facebooku pak v rámci závěrečného testování přístup umožnili i uživatelům. Chyba byla údajně opravena asi za hodinu; není známo, zda se mezi tím někdo tyto údaje pokusil shromáždit (a po pravdě řečeno, v tomto případě by útočníkovi asi ani moc k ničemu nebyly) nebo kolik lidí mělo v té době ke stránkám přístup.
Cluley uvedl, že případ alespoň ukazuje uživatelům, že by ve vztahu k sociálním sítím měli zachovávat zdravou obezřetnost. Tuto chybu samu o sobě lze chápat jako drobnost, nicméně ukazuje, že Facebook má v tomto ohledu mezery a příště může dojít k něčemu mnohem závažnějšímu. Společnost CA nedávno ukázala, že například reklamní systém používaný na Facebooku shromažďoval data o chování uživatelů, a to bez jejich vědomí.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Nahrávání obrázků na Facebook nebo MySpace není bez rizika
Podvodníci podle Microsoftu přecházejí od e-mailu k sociálním sítím


Komentáře