Zabezpečení systému OpenSolaris vylepší spolupráce s americkými úřady

Dohodu o spolupráci v rámci komunity OpenSolaris na výzkumu a vývoji bezpečnostních vylepšení, která doplní stávající bezpečnostní mechanismy systému OpenSolaris, uzavřely organizace Sun Microsystems a Národní bezpečnostní agentura (NSA) Spojených států. Smlouva se týká integrace další formy povinného řízení přístupu (MAC, Mandatory Access Control), která bude založena na architektuře Flux Advanced Security Kernel (Flask).Dohodu o spolupráci v rámci komunity OpenSolaris na výzkumu a vývoji bezpečnostních vylepšení, která doplní stávající bezpečnostní mechanismy systému OpenSolaris, uzavřely organizace Sun Microsystems a Národní bezpečnostní agentura (NSA) Spojených států. Smlouva se týká integrace další formy povinného řízení přístupu (MAC, Mandatory Access Control), která bude založena na architektuře Flux Advanced Security Kernel (Flask).
Společný výzkumný projekt doplní bezpečnostní mechanismy řízení přístupu technologie Solaris Trusted Extensions a bude posouzen komunitou OpenSolaris. Architektura Flask podporuje širokou řadu zásad zabezpečení, takže umožňuje integrovat různá bezpečnostní pravidla a nakonfigurovat tak zásady zabezpečení odpovídající konkrétním bezpečnostním cílům různých počítačových prostředí.
„Národní bezpečnostní agentura je považována za jednu z nejuznávanějších autorit na poli zabezpečení informačních technologií,“ řekl Bill Vass, prezident společnosti Sun Microsystems Federal. „Kombinace odbornosti NSA a 18letých zkušeností Sunu s poskytováním řešení řízení přístupu, spolu s jeho jednoznačnou podporou pro otevřené standardy, představuje výbornou základnu pro zkoumání možností využití architektury Flask v operačním systému OpenSolaris.
OpenSolaris je open source projekt, který v roce 2005 založila společnost Sun Microsystems, aby vybudovala komunitu vývojářů okolo operačního systému Solaris. Je určen pro vývojáře, správce systémů, studenty a uživatele, kteří chtějí přispět k vývoji a zdokonalování operačních systémů. V listopadu 2007 bylo na webu OpenSolaris.org zaregistrováno přes 80 000 členů komunity.


Komentáře