Zabezpečení ZENworks: mezi potřebami uživatele a správce IT

Koncový uživatel může specifikovat zásady šifrování až na úroveň složky Dokumenty na pevném disku. Má plnou kontrolu a flexibilitu, a přitom ani podnikový správce IT nepřichází o možnost centrálně spravovat a zajišťovat zabezpečení dat.Novell oznámil dostupnost řešení ZENworks Endpoint Security Management s rozšířenou šifrovací funkčností a podporou místních jazyků. Podle Novellu toto řešení zabezpečení na základě zásad nabízí dokonalejší šifrování osobních dat, vyměnitelných disků a nadefinovaných zařízení, stejně jako lepší zabezpečení pevných disků. S produktem ZENworks Endpoint Security Management by podnikoví zákazníci měli mít detailní kontrolu nad porty a zařízeními koncových bodů sítě.

ZENworks Endpoint Security Management je k dispozici v devíti jazycích (angličtina, francouzština, němčina, italština, portugalština, španělština, čínština a japonština) a nabízí rozšířenou kontrolu nad USB periferiemi, jež nejsou úložnými zařízeními – například nad myší nebo tiskárnou. Administrátoři tak mohou nadefinovat přístup zařízení k síti pomocí různých kritérií včetně jména výrobce a modelového čísla zařízení. Pomocí tohoto řešení mohou společnosti také zakázat funkce automatického spuštění a přehrávání, což ochrání jejich sítě před rostoucí hrozbou krádeže dat pomocí USB nebo MP3 zařízení.

Řešení ZENworks Endpoint Security Management poskytuje podle Novellu rozšířené ochranné funkce pro šifrování dat. Koncový uživatel tak může specifikovat zásady šifrování až na úroveň složky Dokumenty na pevném disku. Má plnou kontrolu a flexibilitu, a přitom ani podnikový správce IT nepřichází o možnost centrálně spravovat a zajišťovat zabezpečení dat.
Nová verze navíc obsahuje rozšířené funkce pro správu hesel, které zaručují lepší ochranu ztracených nebo ukradených notebooků tím, že uživatel musí před dešifrováním dat prokázat svou identitu zadáním dalšího hesla. Řešení rovněž nabízí volitelnou ochranu silným heslem pro přidanou kontrolu nad vyměnitelnými úložnými zařízeními. Šifrování navíc podporuje vyměnitelná úložná zařízení a preferovaná zařízení nadefinovaná v seznamu pomocí sériového čísla.


Komentáře