Zabezpečte si svůj počítač

AVG Anti-Virus 7.1 plus Firewall - ochrana proti nástrahám internetuV současné době je výlet po internetu
stále větším dobrodružstvím a rizikem. Zvláště pokud opustíte bezpečí komerčních serverů a portálů a rozhodnete se například stáhnout si nějaký atraktivní hudební hit nebo aplikaci z pirátského serveru. Je téměř jisté, že váš počítač při tom bude čelit útoku nebezpečného kódu nebo že bude aplikace zavirovaná. Proti tomuto a podobným nebezpečím by měl být uživatel vybaven minimálně antivirovým programem, v lepším případě ještě firewallem. Kombinaci obojího přináší společnost Grisoft v podobě programu Anti-Virus plus Firewall.

Podívejme se nyní podrobněji, co může uživatel za cenu 1 400 Kč očekávat. Program je možné funkčně rozdělit na dvě základní části: na antivirovou jednotku a firewall. Probereme tedy postupně obě části.Antivir

Antivirové služby zajišťuje AVG Professional, který nabízí několik základních komponent a služeb. Jeho základem je skenovací jádro, jež provádí samotnou kontrolu všech souborů a vyřizuje požadavky ostatních částí antiviru. Kontrola probíhá jak na základě databáze signatur virů a škodlivých kódů, tak pomocí heuristické analýzy kódu. Posledním způsobem je generická detekce, jež hledá nové varianty již známých virů.

Další části systému se starají o prověřování jednotlivých akcí aplikací a operačního systému. Rezidentní štít kontroluje všechny otevírané, spouštěné nebo ukládané soubory na přítomnost virů. Další část systému je určena pro kontrolu e-mailové komunikace. Každá zpráva je po přijetí zkontrolována a teprve po prověření je předána uživateli k otevření. Program podporuje několik typů poštovních klientů, jako je MS Outlook, Outlook Express a Eudora. Při přístupu na internet jsou všechny příchozí stránky a soubory podrobeny kontrole na výskyt nebezpečného kódu, čímž je uživatel chráněn před jeho spuštěním. Standardní částí je potom kontrola pevného disku na výskyt virů. Program dále obsahuje části zajišťující aktualizaci virové databáze, logy, nastavení plánovaných akcí a mnoho dalšího. Pro domácího uživatele je ovšem příjemné, že může systém provozovat bez složitého nastavení a po standardní instalaci je již konfigurován pro bezpečný provoz.Firewall

Tato část programu kontroluje veškerou příchozí i odchozí komunikaci počítače. Po instalaci AVG prohledá disk počítače a vytvoří základní seznam rozpoznaných programů a jejich povolené komunikace. Pokud se nějaký z programů, které firewall ve svém seznamu nemá, dožaduje přístupu do sítě, je uživatel dotázán, zda má být spojení povoleno nebo zakázáno.

Firewall dovoluje zablokovat veškerý provoz nebo naopak veškerá pravidla obejít a vše povolit. Uživatel ale musí být při experimentech s firewallem obezřetný, aby nezakázal některou z důležitých aplikací a nezpůsobil chyby ve fungování svého systému.Závěrem

Produkt společnosti Grisoft je ve verzi Anti-Virus plus Firewall určen zejména pro domácí uživatele a menší firmy. Jeho instalace je jednoduchá a poskytuje odpovídající ochranu před napadením viry a škodlivým kódem, který se může šířit z internetu. Pokud tedy hledáte komplexní ochranu vašeho PC, můžete si produkt stáhnout ze stránek výrobce k 30dennímu bezplatnému vyzkoušení.


AVG 7.1 plus Firewallr

+ komplexní ochrana

+ instalace


K recenzi poskytla firma: Grisoft,

www.grisoft.cz

Cena: 1 400 Kč za dvouletou licenci (bez DPH). V ceně je technická

podpora (telefonicky či e-malilem,

včetně aktualizací a novinek)Během automatické konfigurace vyhledá firewall známé aplikace a povolí jejich komunikaci. Další aplikace se pak povolí ručně.


Komentáře