Záchrana dat z Unixu

TDP-Ontrack, která je českou a slovenskou pobočkou firmy Kroll Ontrack, vyvinula nástroj pro záchranu dat i z těžce poškozených souborových systémů UFS1 a UFS2.TDP-Ontrack, která je českou a slovenskou pobočkou firmy Kroll Ontrack, vyvinula nástroj pro záchranu dat i z těžce poškozených souborových systémů UFS1 a UFS2.

Ty jsou používány v operačních systémech FreeBSD, NetBSD, OpenBSD a dalších unixových distribucích typu BSD, a obnova dat probíhá včetně adresářové struktury.

Pražská laboratoř společnosti TDP-Ontrack poskytuje služby klientům z celé Česka a Slovenska a zpracovává i některé zakázky přijaté dalšími zahraničními pobočkami firmy. Kromě dvou ultračistých komor je mj. vybavena deseti poloautomatickými pracovišti, rychlým logickým analyzátorem a řadou unikátních softwarových utilit. Toto pracoviště je součástí celosvětové sítě laboratoří Ontrack a probíhá zde naprostá většina všech prováděných zásahů s výjimkou vybraných druhů, které jsou realizovány prostřednictvím vzdáleného přístupu nebo za pomoci příslušného odborníka z jiné laboratoře.

TDP-Ontrack v současné době provádí v průměru 9 úspěšných záchran denně a dlouhodobá úspěšnost překračuje 90 %. Mezi médii, z nichž se data zachraňují nejčastěji, dominují disky a disková pole, v poslední době však přibývá záchran dat z paměťových karet využívaných v kapesních počítačích, mobilních telefonech či digitálních fotoaparátech.


Komentáře