Zálohování a obnova e-mailů pro MS Exchange

Program umí dle požadavků uživatele obnovit jednotlivé e-maily, soubory, složky a poštovní schránky nebo dokonce celou databázi Microsoft Exchange. Řešení nabízí funkci granulární obnovy nejen z cihlové zálohy (brick level), ale i z plné zálohy na úrovni databáze.Acronis nabízí Recovery for Microsoft Exchange, softwarové řešení pro zálohování a obnovu.

Acronis Recovery for Microsoft Exchange rozšiřuje podle dodavatele řešení zálohování a zabezpečení obnovy po havárii na servery Microsoft Exchange běžící na podnikových operačních systémech. Dostupná je také verze pro Microsoft Small Business Server.
Program umí dle požadavků uživatele obnovit jednotlivé e-maily, soubory, složky a poštovní schránky nebo dokonce celou databázi Microsoft Exchange. Řešení nabízí funkci granulární obnovy nejen z cihlové zálohy (brick level), ale i z plné zálohy na úrovni databáze. Vytvoření záloh na úrovni databáze je přitom mnohem rychlejší než vytvoření cihlové zálohy.

"Když se zhroutí emaily, je to pro správce IT nejhorší noční můra," říká Zdeněk Bínek, ředitel společnosti Zebra systems, která zastupuje Acronis v ČR a na Slovensku, "rychlost je sice důležitá, ale není jedinou věcí, která by se měla zvážit. Pro řešení problému je rozhodující určit a zavést správnou strategii. Naše řešení nabízí IT administrátorům snadno použitelné služby, které poskytují pomoc s výběrem nejlepšího přístupu a zbavují starostí z obnovy po ztrátě dat. Protože nabízí jednoduché rady krok za krokem, je perfektní pro malé a střední firmy, které si nemohou dovolit v týmu databázové správce."

Laura DuBois, ředitelka výzkumu pro zálohovací software v IDC, uvedla: "Pozorujeme rostoucí zájem nejen o obnovení uživatelských dat, ale i o obnovu nastavení serveru na úrovni systému, stavu systému a aplikací."

Acronis Recovery for Microsoft Exchange umožňuje správcům IT:
- pomocí granulární obnovy (brick-level) obnovit určité emailové zprávy nebo schránky elektronické pošty
- obnovit k bodu selhání, což znamená, že množství ztracených e-mailů a dalších složek databáze Exchange se minimalizuje
- obnovit k určitému bodu v čase, k poslednímu známému funkčnímu stavu

V případě selhání hardwaru, mohou uživatelé tohoto softwaru společně se zálohovacím softwarem Acronis True Image Echo a s doplňkem Universal Restore provádět obnovu na "holé železo" na zcela odlišný hardware .

Dostupnost a cena
Acronis Recovery for Microsoft Exchange je nyní dostupný v anglickém jazyce u distributorů společnosti Acronis (SWS, AT Computers, Agemsoft). Doporučená koncová cena je stanovena na 20 763 Kč za server. Acronis Recovery for Microsoft Exchange Small Business Server stojí 8 073 Kč. České verze produktů budou uvolněny v průběhu listopadu.

Viz také:
TrendMicro uvádí zabezpečení pro MS Exchange a SharePoint


Komentáře