Záplata pro PowerPoint musela být zveřejněna nadvakrát

Aktualizace MS08-051 měla opravit tři chyby v PowerPointu, přičemž jednu z nich Microsoft hodnotil jako kritickou. Do centra stahování Microsoft Download Center se však omylem dostala chybná verze opravy. Sice látá uváděné bezpečnostní chyby, jiné zranitelnosti však může sama způsobit.Srpnová dávka oprav od Microsoftu, která byla (tak jako každý měsíc) zveřejněna 2. srpnové úterý, tedy 12. 8., byla do Centru pro stahování na stránkách Microsoftu dodána v neúplné podobě. Je to během posledních dvou měsíců už potřetí, co Microsoft musel určitou aktualizaci uvádět nadvakrát.

Microsoft těm, kdo si ručně nainstalovali opravu MS08-051 pro Office 2003, nabízí „opravu opravy“. Uživatelé, kteří použili službu Windows Update nebo WSUS (Windows Server Update Services) nejsou problémem nijak zasaženi. Totéž se týká uživatelů jiných verzí MS Office než verze 2003.
Aktualizace MS08-051 měla opravit tři chyby v PowerPointu, přičemž jednu z nich Microsoft hodnotil jako kritickou. Do centra stahování Microsoft Download Center se však omylem dostala chybná verze opravy. Sice látá uváděné bezpečnostní chyby, jiné zranitelnosti však může sama způsobit. Kromě opětovné reinstalace opravy mají uživatelé možnost vzniklý problém obejít také úpravou klíče registru, která zabrání aplikaci PowerPoint otevírat soubory představující riziko.
Asi před týdnem se ukázalo, že červencová várka oprav Microsoftu mohla správcům sítě zkomplikovat použití služby WSUS, respektive narušit funkčnost celého systému nasazování aktualizací. Rovněž v tomto případě musela být vydána „záplata záplaty“.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Opravy Microsoftu: Internet Explorer, Media Player i Windows (srpen)
Záplaty Microsoftu: Windows Vista, Windows XP, Exchange, SQL Server (červenec)


Komentáře