Zapomeňte na VPN, máme lepší ochranu, tvrdí Cisco

Řešení Umbrella, bezpečnou internetovou bránu, která dokáže uživatele ochránit přímo z cloudu, uvedlo na trh Cisco.

Zapomeňte na VPN, máme lepší ochranu, tvrdí Cisco


Výrobce tak podle svých slov reaguje na změny pracovního procesu a umožňuje i ochranu podnikových zařízení, která jsou připojena k jiné než firemní síti bez využití virtuálních privátních sítí (VPN).

Brána funguje jako bezpečný vstup do internetu a chrání zařízení bez ohledu na to, kde se v daném okamžiku uživatel nachází nebo k jaké síti se snaží připojit. 

Většina z firem spoléhá při vzdálené práci na využití virtuálních privátních sítí (VPN), avšak podle průzkumu IDG až 82 % mobilních zaměstnanců připouští, že se ne vždy připojuje prostřednictvím VPN. Umbrella by měla těmto rizikům zabránit.

„Umbrella poskytuje uživatelům bezpečný přístup ze všech míst, a to i bez připojení prostřednictvím VPN. Firma tak má jistotu, že jsou podniková zařízení chráněná bez ohledu na to, jakým způsobem a z jakého místa se zaměstnanci připojují,“ tvrdí Milan Habrcetl, bezpečnostní expert společnosti Cisco.

Umbrella blokuje známé i nově vznikající hrozby na všech portech a protokolech. Kromě toho brání přístupu ke škodlivým doménám, URL, IP adresám a souborům před navázáním spojení či stažením škodlivého obsahu.

Vzhledem k tomu, že většina hrozeb cílí na koncové body, je nezbytné podchytit všechny porty a protokoly a vytvořit bezpečnostní síť, která pokryje 100 % provozu.

Umbrella přitom vysoké nároky na provoz neklade - tím, že vše probíhá v cloudu, odpadá instalace veškerého hardwaru a manuální aktualizace softwaru. Podniky tak prý mohou zajistit ochranu všech zařízení v řádu minut.

Novinka využívá mj. existující nástroje Cisco – například modely založené na strojovém učení odhalující známé i nově vznikající hrozby a blokující připojení ke škodlivým destinacím na úrovni DNS a IP adresy, informace od bezpečnostního týmu Talos k blokování škodlivých URL na úrovni HTTP/S či ochranu proti pokročilému škodlivému softwaru Advanced Malware Protection (AMP) odhalující škodlivé soubory, které následně v cloudu zablokuje.

Umbrella lze navíc integrovat se stávajícími systémy, což umožňuje uživatelům rozšířit ochranu na zařízení a lokality mimo podnikový perimetr.

Umbrella využívá směrování typu „anycast“, kdy každé datové centrum hlásí shodnou IP adresu, takže jsou požadavky transparentně zasílány do aktuálně nejrychleji dostupného DC s automatickým předáváním při selhání.

Úvodní foto: Fotolia © ra2 studio


Komentáře