Zařízení proti zranitelnostem zero day

WabiSabiLabi, společnost, která provozuje trh se zranitelnostmi typu zero day a dalšími chybami v softwaru, oznámila, že ve spolupráci s jinak neznámou italskou firmou OneShield Security bude dodávat hardwarová zařízení pro jednotnou správu hrozeb (UTM).WabiSabiLabi, společnost, která provozuje trh se zranitelnostmi typu zero day a dalšími chybami v softwaru, oznámila, že ve spolupráci s jinak neznámou italskou firmou OneShield Security bude dodávat hardwarová zařízení pro jednotnou správu hrozeb (UTM).
Tato zařízení budou mít sice standardní funkce antiviru či firewallu a budou poskytovat také hráz útokům DDoS, jejich hlavní předností ale má být ochrana právě proti zranitelnostem typu zero day. Příslušné informace získá WabiSabiLab ze svého on-line trhu. Zatím nebylo oznámeno, jak bude vypadat obchodní model vzhledem k těm, kdo na zranitelnosti upozorňují, a ani vzhledem k zákazníkům (zjevně se jedná o kombinaci hardwaru a služby).
WabiSabiLabi má poměrně kontroverzní pověst. On-line trh se zranitelnostmi je sám o sobě službou relativně kontroverzní. Zakladatel společnosti Roberto Preatoni byl dokonce italskou policií loni zatčen. Působil totiž jako penetrační tester pro Telecom Italia a nyní je vyšetřován pro podezření z neoprávněného použití zjištěných údajů, které měl v rámci "konzultační činnosti" prodat skupině zabývající se průmyslovou špionáží.

Zdroj: Computerworld.com

Viz také:
Jako službu lze prodávat nejen bezpečnost, ale i malware


Komentáře