Zóna bezpečí ve smartphonech

Osobní i firemní data v mobilních telefonech vyžadují s rostoucím počtem kybernetických útoků vyšší ochranu. Platforma Samsung KNOX je aktuálně „Nejlepším produktem či řešením pro zabezpečení / proti podvodným útokům“ podle GSM Asociace. Čím si KNOX zasloužil toto prestižní ocenění na Mobile World Congress 2015, vysvětluje Roman Šebek, ředitele divize mobilních zařízení společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Zóna bezpečí ve smartphonech


Jak Samsung KNOX funguje?

Samsung KNOX v podstatě rozdělí mobilní zařízení na dva kontejnery, jež oddělují pracovní a soukromé údaje. Ze standardního prostředí Android se do zabezpečené zóny KNOX uživatel přepne přes ikonu KNOX a zadáním hesla. Zařízení uživatelů tak mají nepřetržitou ochranu a IT oddělení získává data o rizikových útocích v reálném čase.

 

Které nástroje KNOX obsahuje?

Nejnovější aktualizace platformy Samsung KNOX zahrnuje například přihlášení několika kroky, generování one-time-pass či schopnosti účtování (vytvoření platební brány). Obecně přináší více než 500 IT politik pro správu mobilního zařízení a více než 1500 rozhraní API řešení MDM. Tato čísla se samozřejmě neustále navyšují.

 

Jaká IT řešení systém KNOX podporují?

KNOX lze jednoduše zkombinovat se stávajícími řešeními MDM (např. od společností MobileIron, Airwatch, Good, Citrix, BlackBerry BES 12), VPN a Microsoft Exchange ActiveSync. Díky tomu je možné zvolit takové nastavení zabezpečení, které vyhovuje konkrétním potřebám firmy.

 

Se kterými smartphony je KNOX kompatibilní?

KNOX je již předem nainstalován ve smartphonech Samsung s označením Galaxy S6. Mezi jejich společné prvky patří kromě Samsung KNOX také design z kovu a skla, rychlé bezdrátové nabíjení, zadní 16Mpix fotoaparát a Quad HD Super AMOLED displej – v případě nejnovějšího modelu Galaxy S6 edge+ jde o oboustranně zakřivený displej s nadstandardní úhlopříčkou 5,7”. Zařízení pohání výkonný osmijádrový procesor a v kombinaci s 4GB RAM pamětí nabízí aktuálně nejvyšší výkon na trhu.

Úvodní foto: Samsung


Komentáře