4G sítě umožní vytvářet lepší a výkonnější aplikace

Vývojáři hodlají plně využít potenciálu vysokorychlostního internetu 4G k zlepšení výkonnosti a schopností jejich aplikací.


Největší naděje vývojáři vkládají do video aplikací. Díky 4G technologiím jako jsou LTE či WiMAX je totiž možné docílit bezdrátového streamování HD videa o rychlosti přenosu 3Mbps.

Výhody tohoto druhu vysokorychlostního bezdrátového připojení jsou lákavé například pro společnost Nobex Technologies, která se v současnosti specializuje na vývoj mobilních aplikací umožňujících přímý audio streaming z oblíbených rádiových stanic. „Mezi 3G a 4G je velký rozdíl právě ve streamování videa a audia“ myslí si Gadi Mazor, generální ředitel Nobexu. Podle něj však není streaming ještě připraven na masové nasazení. Mazor plánuje, že by společnost jednou mohla vytvořit aplikaci, která by přehrávala videoklipy k písním zrovna přehrávaným v rádiu. Uživatelům by tak byl poskytován mnohem lepší multimediální zážitek než kdy předtím.

Zvýšené používání videa však bude jen jedním z aspektů rychlejšího bezdrátového připojení. Zlepší se také interaktivita v reálném čase, z čehož bude těžit především herní průmysl. Hry pro smartphony by se tak dostaly o úroveň výše. S technologiemi LTE a WiMAX bude možné vytvářet působivější real-time multiplayerové hry.

Ze vzestupu 4G sítí samozřejmě nebude těžit jen zábavní průmysl. V podnikové sféře 4G povede k lepší vnitřní komunikaci. Obecně se od nových podnikových aplikací očekává, že budou stejné jako dnes, akorát mnohem rychlejší a silnější. Výhody technologie 4G se však neprojeví jen tak přes noc. Vývojáři vyčkávají na okamžik, kdy bude připojení 4G všudypřítomné. Teprve pak jsou ochotni investovat do vývoje nových aplikací.Komentáře