AMD představuje 3D multimediální prohlížeč Fusion Media Explorer

Čipový tvůrce Advanced Micro Devices (AMD) uvolnil první beta verzi nového 3D multimediálního prohlížeče, který je navržen tak, že uživatelé mohou snadno sdílet multimediální soubory uložené na svých počítačích s různými sociálními sítěmi.


„Prohlížeč, pojmenovaný jako Fusion Media Explorer, uživateli umožňuje procházet hudební a video alba uložená na jeho počítači, a sdílet tyto soubory se sociálními sítěmi“ říká Casey Gotcher, ředitel produktového marketingu u AMD. Nový software je již volně k dispozici na oficiálních stránkách AMD, ovšem zatím jen ve verzi beta.

Podle Gotchera integroval AMD sociální sítě, jako jsou Facebook či YouTube, do softwaru, který umožňuje snadno nahrávat a sdílet multimediální soubory. Uživatelé si při procházení alb v rotující 3D rozhraní mohou jednoduše vybrat video nebo hudební soubor a přetáhnutím ho přímo nahrát právě na YouTube či Facebook. Stejně tak je možné soubory z těchto sociálních webů stáhnout na pevný disk počítače.

Videa si je možné prohlédnout ve vnitřním multimediálním přehrávači. Interní vyhledávač pak uživatelům umožňuje vyhledávat multimediální lokálně uložené soubory. Software Fusion Media Explorer je určen pro použití v operačním systému Windows Vista a připravovaném Windows 7. Není kompatibilní se starším Windows XP či Linuxem.

„Prohlížeč je určen k prezentaci multimediálních schopností pro počítače založené na laptopové či desktopové platformě AMD, která zahrnuje jak procesory, tak i grafické karty“ říká Gotcher. AMD se prý totiž snaží budovat lepší grafické schopnosti svých čipů.

AMD v lednu zahájila novou mobilní platformu, tzv. Yukon, která obsahuje čipy pro malé a cenově dostupné přenosné počítače, které prý poskytují plnohodnotný PC a multimediální zážitek bez nějakých kompromisů. Zároveň spustila platformu Dragon, která zahrnuje i procesory Phenom II, určené pro stolní počítače a grafické karty ATI. Do roku 2011 AMD doufá, že se grafické schopnosti budou integrovat přímo do procesoru, což by mohlo pomoci zlepšit herní zážitek na PC, a zároveň snížit potřebu samostatné grafické karty.Komentáře