Apple: iPhone 3.0 se stává novým standardem

Společnost Apple informovala vývojáře, že všechny nové aplikace, které budou umístěny na její internetový obchod App Store, musí být kompatibilní s beta verzí softwaru iPhone 3.0.


Konkrétně se v e-mailu, který byl vývojářům rozesílaný, píše:

Od dnešního dne (šlo o čtvrtek 7. května) budou všechny aplikace umisťované na App Store testovány na funkčnost s iPhone 3.0. V případě, že aplikace nebude s tímto novým softwarem kompatibilní, nebude na App Store umístěna. Co se týká již umístěných aplikací na App Store, je nutné, aby vývojáři otestovali, zda s iPhone 3.0 spolupracují a případně udělali potřebné modifikace, neboť po uvedení finální verze toho nového softwaru budou nekompatibilní aplikace z App Store odebrány.

Apple uvolnil pátou betaverzi softwaru iPhone 3.0 v uplynulém týdnu. Reporty mluví o tom, že Apple opravil zranitelnost, která umožňovala útočníkům získat přístup k multimediální messagingové službě, kterou však  zatím ještě nezprovoznil. Další zranitelnost umožňovala připojit se k iPhonu a například ho vypnout. Podle dalších informací mají nyní streamovaná videa z YouTube nyní vyšší rozlišení než dříve a také byla vylepšena rodičovská kontrola.

Software iPhone 3.0 by měl být veřejně k dispozici někdy během léta, konkrétní termín nebyl zveřejněn. Není však vyloučené, že by mohl být uvolněn již na akci s názvem Worldwide Developers Conference, kterou Apple pořádá a která proběhne od 8. do 12. června.

Více informací o softwaru iPhone 3.0 najdete například v článku iPhone 3.0 přináší více než stovku nových funkcí.Komentáře