Fujitsu bude nabízet poukázky na Windows 7

Společnost Fujitsu bude nabízet poukázky na upgrade na operační systém Windows 7 lidem, kteří si zakoupí počítač před vydáním tohoto systému, které je plánováno na 22. října. Bohužel budou tyto poukazy placené.


Mnoho výrobců počítačů bude nabízet poukázky v naději, že zákazníci neodloží plánovaný nákup PC dokud nepřijde na trh Windows 7. Podobný program byl nabízen s Windows Vista, společnost Apple nabízela bezplatný upgrade operačního systému pro některé své zákazníky.

Firma Fujitsu vydala prohlášení, že chce tento program zahájit před koncem června, nejspíše již tento pátek. Microsoft má tento den na plánu tiskovou konferenci v Tokiu.

Společnost Fujitsu je jedním z největších výrobců počítačů v Japonsku a má také silné zastoupení v Evropě. Několik jiných světových výrobců PC potvrdilo, že mají zájem o účast ve voucher programu, například Hewlett-Packard, Acer, Asustek Computer, Gigabyte Technology, Micro-Star International (MSI) a Shuttle.

Společnosti budou vybírat poplatky od uživatelů, jelikož samy budou muset zaplatit firmě Microsoft za kupony na upgrade počítačů. Tyto poukázky k prodeji společně s PC by měly výrobce počítačů stát mezi 9 až 15 dolary. Koncový uživatel zaplatí pravděpodobně ještě o trochu větší cenu, myslí si zástupce jedné z tchajwanských společností.

Celosvětový prodej počítačů zaznamenal rekordní pokles v prvním čtvrtletí tohoto roku. Celkový odbyt byl 66,5 miliónu kusů, což je o 8,1 procent méně něž za stejné období v roce 2008, potvrdila firma iSuppli minulý týden. Pád byl markantní hlavně v oblasti desktopů, která zaznamenala pokles o 23 procent oproti 10 procentnímu nárůstu v prodeji laptopů.Komentáře