Google Chrome: Nová testovací verze přináší výrazné zrychlení

Společnost Google vydala v tomto týdnu novou betaverzi prohlížeče Chrome 2.0. Ta obsahuje řadu nových funkcí a také přináší údajně značné zvýšení rychlosti.


Mezi další nové funkce patří třeba zoom celé stránky, automatické vyplňování pro rychlejší vypisování elektronických formulářů na webu či automatické posunování (scrolling) stránek. Nově je také možné přetahovat panely tak, aby pak jejich obsah byl zobrazen vedle sebe na jedné obrazovce (jde o tzv. side-by-side pohled).

Za největší výhodu ale považuje Brian Rakowski, produktový manažer Googlu, výrazné zvýšení rychlosti, které činí ve vlastním benchmarku V8 od Googlu 25 % a ve Sunspideru je to údajně 35 % oproti poslední stávající stabilní verzi prohlížeče Chrome a téměř dvojnásobné oproti původní prvotní betě.

Rakowski dále v blogu dodává, že jeho společnost se snaží přidávat nové funkce hned, jak jsou vyvinuté a ne si je schovávat pro další budoucí hlavní verze prohlížeče. Nicméně je pravda, že např. doplňování údajů byla funkce, po které uživatelé volali od samého počátku vývoje prohlížeče Chrome. Vydání nové beta verze Chrome pak znovu upozorňuje na existenci „vývojářského kanálo“ určeného pro zpětnou vazbu, dodává Rakowski.

Detaily o nové beta verzi prohlížeče Chrome 2.0, včetně grafů ilustrující zrychlení a videa s ukázkou side-by-side pohledu najdete v blogu věnovaném tomuto browseru na Blogspotu.

Ke stažení je pak poslední verze Chrome jen pro Windows XP SP2+ a Vistu (slibovaná podpora Linuxu a Mac OS X zatím zůstala nerealizována) ze stránek Googlu, instalační soubor má délku jen 534 kB.

Další detaily o tom, jaké funkce Google přidává do nové verze svého prohlížeče Chrome pak najdete v článku Google vydal testovací verzi Chrome 2.0: Co nabízí za novinky?, který jsme vydali ku příležitosti vypuštění první alfa verze nové řady prohlížeče Chrome.Komentáře