Microsoft: Internet Explorer 8 se bude firmám automaticky instalovat od srpna

Společnost Microsoft tento týden oznámila, že od srpna začne automaticky nabízet firemním zákazníkům svůj nový prohlížeč Internet Explorer 8.


Rozhodnutí spustit IE8 updaty postaví společnosti před otázku, zda mají zkusit alespoň otestovat nový prohlížeč a nebo blokovat tento update, který nahradí starší verze jako je IE6 a IE7, které mnoho firem do této doby požadovalo.

Microsoft začne dodávat IE8 přes Windows Server Update Services (WSUS) konkrétně 25. srpna, prozradil Eric Hebenstreit, vedoucí programový manager IE týmu. WSUS je nejvíce oblíbený nástroj firmy Microsoft pro vydávání patchů pro obchodní sféru.

Upgrade IE8 bude prováděn jako "Update rollup", řekl Hebenstreit ve zprávě na IE blogu v pondělí. To znamená, že systémy, které běží na Windows XP, Vista, Server 2003 nebo Server 2008 stáhnou automaticky IE8, pokud mají nastavené automatické stahování "Update rollup" balíčků z WSUS.

Hebenstriet řekl, že společnosti, které nechtějí stahovat IE8, mohou vypnout automatické stahování "Update rollup" balíčků z WSUS s platností od 25. srpna, aby se vyhnuli IE8 updatu. Později mohou znovu aktivovat autoaktualizace.

Dříve v tomto roce společnost Microsoft prozradila, že by mohla začít nabízet WSUS uživatelům IE8 v červenci. Hebenstreit neobjasnil, co stojí za měsíčním zpožděním.

Internet Explorer 8 vydala společnost Microsoft v březnu, ale čekala ještě měsíc, než dovolila uživatelům stahovat tento nový prohlížeč pomocí Windows Update (WU), primární aktualizační služby pro koncové uživatele a maloobchodní zákazníky. Předtím firma vypustila nástroj, který blokoval možnost, aby se nový prohlížeč dostal na počítače přes WU. Tato utilita ale noblokovala upgrady provedené přes WSUS nebo Systems Management Server (SMS), což je další update manager firmy Microsoft.

Nástroj, který je stále k dispozici, zablokuje nainstalování IE8 na neurčitou dobu. Podle firmy Net Applications, která se zabývá výzkumy trhu, podíl IE8 dosáhl 7,6 procent ze všech prohlížečů používaných v květnu, což je poslední měsíc, pro který jsou data k dispozici. Ačkoliv společnost Net Applications pravidelně poskytuje procenta podílů na trhu prohlížečů vždy první den nového měsíce, červnový výsledek byl odložen kvůli "důležitým změnám ve statistikách prohlížečů a operačních systémů."

Krok firmy Microsoft, nabízet IE8 firmám, bude dalším tahem v bitvě proti prohlížeči Firefox 3.5 od společnosti Mozilla. Ten je k dispozici ve finální verzi od posledního června. Více informací najdete v článku Firefox 3.5 ve znamení vyšší rychlosti a nových funkcí.Komentáře