Microsoft: Windows 7 RC budou ke stažení do půlky srpna

Společnost Microsoft informovala o tom, že 15. srpna definitivně skončí možnost stažení release candidate verze operačního systému Windows 7.


Stephen Rose, zaměstnanec Microsoftu, konkrétně na firemním blogu píše, že 15. srpna skončí release candidate program, po jehož uzavření již nebude možné příslušnou verzi Windows 7 stáhnout ze stránek Microsoftu, nicméně ti, kdo ji budou mít již staženou, ji budou moci nainstalovat a také k ní v případě potřeby získat klíč.

Windows 7 RC jsou veřejně ke stažení od 4. května, přičemž Microsoft slíbil, že budou k dispozici minimálně ještě po celý červenec. Dlouhá doba, po níž má být tento operační systém dostupný, měla předejít přetížení serverů zájemci o testování, jako se tomu stalo v případě bety, jež byla oficiálně uvolněna na začátku ledna. Ukončení stahování v polovině srpna je víceméně logické, neboť již zhruba za další dva měsíce se dostane podle slov Microsoftu na pulty obchodů finální produkt – konkrétně se tak stane 22. října.

Uživatelé, kteří chtějí zůstat u RC verze Windows 7, ji budou moci používat až do 1. června 2010, nicméně od března příštího roku se začne samovolně po dvou hodinách vypínat. Co se týká uživatelů Windows 7 beta, ti budou vystaveni vypínání již za několik dní, konkrétně od 1. července se začne tento systém vypínat každé dvě hodiny a definitivně přestane fungovat 1. srpna 2009. Již před měsícem někteří uživatelé Windows 7 propadli panice, neboť na veřejnost unikla nepřesná informace, že vypínání začne již od 1. června.

Windows 7 RC jsou ke stažení ze stránek Microsoftu, kde také obdržíte klíč potřebný pro aktivaci produktu.Komentáře