Windows 7: Microsoftu uniklo datum uvolnění RC verze

Dlouho očekávaná Release Candidate (RC) verze operačního systému Windows 7 bude uvolněna již za dva týdny, neboť o víkendu na web Microsoftu unikla informace, která tuto skutečnost potvrzuje. Zaregistrovaní účastníci ji pak budou moci testovat ještě s předstihem.


Podle informací ze stránek partnerského programu Microsoftu mají možnost všichni, kdo jsou přihlášeni do partnerských programů testovat RC verzi Windows 7 dříve, než bude oficiálně uvolněna i pro veřejné testování, což se stane 5. května. Konkrétně Microsoft na svém webu v sobotu odpoledne uvedl: Pokud jste zaregistrovaní do sítí MSDN nebo TechNet, máte možnost stáhnout si Windows 7 RC již nyní. V opačném případě je potřeba počkat do 5 května. Windows 7 pro registrované uživatele by se měly objevit na tomto download linku (nicméně ještě v neděli odpoledne zde ke stažení nebyly).

I když Microsoft dříve termín vydání Windows 7 RC blíže nespecifikoval a mluvil jen o tom, že se tak stane někdy v květnu, komentátoři k tomu dodávali, že interní build Release Candidate verze bude mít Microsoft k dispozici již ke konci dubna, což výše uvedená skutečnost víceméně potvrzuje a svědčí to o tom, že vývoj probíhá podle plánu, možná s drobným předstihem. Je také velmi pravděpodobné, že RC verze Windows 7 se dostane ještě před oficiálním zpřístupněním na webových stránkách Microsoftu na bittorrentové servery a nedočkavci si jí budou moci stáhnout o několik dní dříve právě z nich. Již dlouhou dobu se na nich totiž objevují nejrůznější buildy, i když zatím není zcela jasné, jaké číselné označení ponese oficiální Release Candidate Windows 7, protože toto označení se objevuje již od buildu 7057. Kromě opravy chyb a nových funkcí by měla být i jednou z jejích vlastností platnost zhruba na rok. Více o novinkách, které by RC verze chystaných Windows měla přinést, najdete bližší informace v článku Nové sestavení Windows 7: desítky novinek, opraveny tisíce chyb.

Registrovaní uživatelé sítí MSDN a TechNet měli také k dispozici o dva dny dříve lednovou beta verzi Windows 7, neboť pro ně byla zpřístupněna již 7. ledna 2009 a veřejně pak byla uvolněna až 9. ledna, ale díky obrovskému zájmu a přetížení serverů Microsoftu si jí většina zájemců mohla stáhnout až od 10. ledna letošního roku.Komentáře