Windows 7: Přijde finální verze již v srpnu?

RC verze chystaného operačního systému Windows 7 vzbudila velký zájem a objevily se v této souvislosti i nové předpovědi termínů, kdy by mohla na trh přijít verze finální. Ty nejoptimističtější mluví již o srpnu.


Spolupracovník amerického Computerworldu Gregg Keizer konkrétně na základě podobnosti s uvolněním RC verzí Windows XP a Visty spekuluje na to, že finální Windows 7 by mohly přijít mezi 28. srpnem a 20. zářím.

Konkrétně v případě Windows XP uvolnil RC1 verzi Microsoft 115 dní před termínem uvedení finální verze tohoto operačního systému na trh. V případě Visty to bylo 138 dní. Pokud tyto termíny aplikujeme na současnou situaci, kdy RC Windows 7 bude pro veřejnost k dispozici od úterý 5. května, dostaneme se na data 28. srpna až 20. září, tvrdí Keizer.

Nicméně vše může být i jinak. Řada indicií už také naznačuje, že Microsoft již interně stanovil datum vydání Windows 7, i když oficiálně mluví zatím stále jen o třech letech po uvolnění Visty. Nicméně třeba v uplynulém týdnu jeden ze zástupců Microsoftu informoval, že uvedené Windows 7 ještě před vánoční sezónou 2009 by mělo být proveditelné. Také zástupce Aceru, Bobby Watkins, před pár dny řekl, že zákazníci Aceru, kteří si koupí počítač s Vistou v termínu třiceti dnů od 23. října, dostanou i zdarma upgrade na Windows 7. Z toho by vyplývalo, že 23. října již bude nový operační systém k dispozici.

Release Candidate verze Windows 7 se již od verze finální liší jen minimálně a obsahuje již kompletně všechny funkce. Opraveny budou jen nalezené chyby a systém pak půjde do výroby. Příjemnou zprávou pro testery Windows 7 RC je, že tato verze má platnost celých 13 měsíců, takže více než rok budou moci používat prakticky dokončený operační systém zdarma. Pro české uživatele je jedinou nevýhodou to, že RC verze nebude v češtině, té se dočkají až spolu s finálním produktem. Podle všeho je však velmi pravděpodobné, že termín uvedení dokončených Windows 7 na trh až v příštím roce je již definitivně zapomenut a nezbývá, než čekat, který měsíc bude ten, v němž tento operační systém spatří světlo světa.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.