Windows 7 RC: Microsoft potvrdil termín vydání

Společnost Microsoft oficiálně potvrdila, že 5. května uvolní Release Candidate verzi Windows 7 pro veřejné testování. Zaregistrovaní uživatelé sítí MSDN a TechNet ji pak budou moci získat již 30. dubna.


Informace o uvolnění Windows 7 RC pro veřejnost 5. května unikla neoficiálně na web Microsoftu již v uplynulém týdnu (informovali jsme o této skutečnosti v článku Windows 7: Microsoftu uniklo datum uvolnění RC verze), nicméně se jednalo pravděpodobně o příliš berzké zveřejnění, které Microsoft odmítl blíže komentovat a potvrdit, zda se jedná o pravdivou informaci či nikoliv. Nyní je tedy konečně jasno.

Mluvčí společnosti, Brandon LeBlanc, výše uvedené údaje – tedy 30. duben pro registrované uživatele a 5. květen pro širokou veřejnost – potvrdil na firemním blogu.

LeBlanc však zatím neupřesnil, zda bude možnost stažení Windows 7 RC nějak limitována, jako v případě lednové bety, kdy měla být k dispozici jen pro prvních 2,5 milionu zájemců. To však způsobilo obrovské zahlcení serverů Microsoftu, neboť testeři z řad široké veřejnosti se obávali, že by se do limitu již nemuseli vejít a navíc Microsoft možnost stahování nakonec prodloužil, že byla k dispozici pro stažení celý měsíc a mohl jí stáhnout neomezený počet zájemců. Nebylo také potvrzeno, kdy Windows 7 RC expirují, nicméně zde by mělo dojít k prodloužení funkčnosti systému zhruba na rok, zatímco u bety to bylo jen do letošního léta.

Microsoft také informoval, že ti, kdo využívají starší verzi Windows 7 (alfa, beta), budou nuceni ji nejprve odinstalovat a vrátit se do prostředí Visty, ze které pak bude možné Windows 7 RC instalovat a nebo udělat čistou instalaci na prázdný disk. Microsoft však uvolnil instrukce, jak obejít hlášku, která uživatelům nemá dovolit instalaci Release Candidate verze na betu. Více viz blog MSDN. Nicméně informoval, že upgrade z jedné testovací verze na jinou není scénářem, na který by se jejich společnost chtěla zaměřovat, protože to neodpovídá možnostem, jež by při reálném používání po vydání Windows 7 mohly nastat. Instalace RC z bety i při použití návodu na obejití blokace je tedy „bez záruky“ na bezproblémovou funkčnost.

Jak jsme také informovali včera v článku Windows 7 Release Candidate jsou již ke stažení z internetu, řada uživatelů již Windows 7 testuje nyní, protože jejich build 7100, který je označován právě jako Release Candidate, unikl koncem týdne na internet a uživatelé jej stahují ve velkých počtech. Jejich první reakce a spokojenost s touto verzí však nejsou ještě dostatečně zdokumentovány.Komentáře