Adobe uvádí upgrade FrameMakeru podporující více formátů

Společnost Adobe ohlásila software FrameMaker 8. Jde o nástroj pro tvorbu a publikování dokumentů, který kombinuje jednoduchost textového procesoru s výkonností XML. Podpora pro více formátů, včetně souborů .SWF a souborů 3D umožní uživatelům vylepšit statické dokumenty o multimediální obsah, a tím vytvářet poutavější interaktivní dokumenty.Společnost Adobe ohlásila software FrameMaker 8. Jde o nástroj pro tvorbu a publikování dokumentů, který kombinuje jednoduchost textového procesoru s výkonností XML. Podpora pro více formátů, včetně souborů .SWF a souborů 3D umožní uživatelům vylepšit statické dokumenty o multimediální obsah, a tím vytvářet poutavější interaktivní dokumenty.

Integrace formátu XML urychluje vytváření, lokalizaci a distribuci obsahu určeného pro výstup na různých OS, zařízeních a platformách a nová podpora pro Unicode umožní autorům snadno publikovat jeden dokument ve více jazycích. FrameMaker 8 umožňuje autorům pracovat v režimu textového procesoru s označováním stylů pomocí tagů nebo v plně strukturovaném tvůrčím prostředí optimalizovaném pro vytváření XML a SGML. Začleněním snadno přístupných tvůrčích nástrojů a hotových přizpůsobitelných předloh FrameMaker 8 zjednodušuje proces tvorby technické dokumentace. Podpora pro standardizovanou architekturu DITA (Darwin Information Typing Architecture) zjednodušuje psaní, korektury, publikování a výměnu informací v XML orientovaných na témata a vytváření mapování DITA. Technické dokumenty lze nyní snadněji udržovat a aktualizovat pomocí výkonných funkcí pro vytváření knih a rozvržení stránek, včetně automatického číslování a křížových odkazů. Nová funkce dovolí technickým autorům zvýraznit provedené úpravy textu v dokumentu, což zjednoduší proces korektury.

Se softwarem mohou autoři začlenit 3D modely a bohatý multimediální obsah obsažený v souborech formátu SWF přímo do svých dokumentů formátu PDF. Tyto nové funkce lze snadno využít k začlenění nahraných sekvencí z obrazovky, simulací, výukových lekcí a testů vytvořených v softwaru Adobe Captivate 3, což je nejnovější verze produktu pro e-learning od Adobe. FrameMaker 8 podporuje kódování textu Unicode, umožňující autorům publikovat technickou dokumentaci ve více jazycích. V kombinaci s nástroji pro podporu slovníků a dělení ve více jazycích tvoří FrameMaker 8 efektivní a pružné prostředí pro správu technické dokumentace pro organizace, které potřebují nabízet podporu ve více jazycích. V souvislosti s tímto oznámením společnost také uvedla software Adobe FrameMaker Server 8, který integruje funkce pro tisk a publikování v Adobe PDF programu Adobe FrameMaker se serverovými aplikacemi.

čekává se, že Adobe FrameMaker 8 se začne na celém světě dodávat koncem července 2007 za odhadovanou cenu 31 400 Kč pro Windows a za 49 340 Kč pro Solaris Unix. Registrovaní uživatelé mohou upgradovat na Adobe FrameMaker 8 za 10 320 Kč pro Windows a 15 680 Kč pro Solaris Unix. Software Adobe FrameMaker Server 8 se začne dodávat na podzim 2007.


Komentáře