Adobe vydal Photoshop Lightroom 2 pro fotografy

Společnost Adobe Systems uvolnila software Adobe Photoshop Lightroom 2, který obsahuje základní sadu nástrojů pro fotografy, umožňující správu, úpravy a prezentaci velkých počtů digitálních fotografií.Společnost Adobe Systems uvolnila software Adobe Photoshop Lightroom 2, který obsahuje základní sadu nástrojů pro fotografy, umožňující správu, úpravy a prezentaci velkých počtů digitálních fotografií.

Nová vylepšení, jako je podpora dvou monitorů, zlepšení nedestruktivních lokalizovaných korekcí obrazů a efektivnější možnosti vyhledávání, mají za cíl zjednodušit fotografování od pořízení snímku až do konečného výsledku. Program Lightroom 2, jako první aplikace od Adobe podporuje 64 bitů na počítačích Macintosh s Mac OS X 10.5 a procesory Intel a v 64bitovém operačním systému Microsoft Windows Vista a poskytuje také lepší podporu paměti pro zpracování velkých obrazů.

Vylepšený modul Library (Knihovna) v programu Lightroom 2 má pomoci fotografům zjednodušit a zrychlit jejich pracovní postupy. Schopnost vizuálně uspořádat obrazy na více pevných discích a výkonný panel filtrování knihovny v programu Lightroom 2 má umožnit uživatelům rychle najít obrazy, které potřebují. Funkce Suggested Keywords (Navrhovaná klíčová slova) pomůže fotografům označit jejich obrazy klíčovými slovy pomocí inteligentních návrhů založených na jejich předcházející činnosti. Nově přidaná podpora pro dva monitory pak dovolí uživatelům rozšířit jejich pracovní plochu a poskytne jim flexibilní možnost upravovat a organizovat obrazy způsobem, který maximalizuje přidané zobrazení.

Nový nástroj štětec lokálních úprav v modulu Develop (Vylepšení) umožní fotografům doladit specifické oblasti obrazu pomocí přesného nastavení barev, expozice nebo tonálního rozsahu bez ovlivnění ostatních oblastí. Nový filtr Graduated Filter (Stupňovaný filtr) rozšiřuje paletu nástrojů programu Lightroom. Umožňuje úpravy větších oblastí aplikováním postupně se zmenšujících nebo zvyšujících efektů úprav, jako je nastavení expozice, ostrosti nebo sytosti, a to samostatně nebo v libovolné kombinaci.

Lightroom 2 také podle slov Adobe pomůže fotografům efektivněji tisknout pomocí rychlého uspořádání fotografií různých velikostí na jednu nebo více stránek s pružnými a nastavitelnými šablonami, které maximalizují využití papíru a tiskových barev. Inteligentní algoritmy automaticky určí optimální zostření pro obrazovku nebo pro tisk a rychle vytvoří ostřejší obrazy.

Nová technologie Raw poskytuje fotografům přístup k pružným profilům fotoaparátů. Profily fotoaparátů jsou vizuálním výchozím bodem pro pracovní postup zpracování obrazů ve formátu Raw, ale každý fotograf má své vlastní požadavky na obrazy. Aby se minimalizovala překvapení, Adobe dodává výchozí profily fotoaparátů, které věrně napodobují vizuální vzhled, na který jsou fotografové zvyklí ze svých oblíbených fotoaparátů, ale také umožňuje vytváření vysoce přizpůsobených profilů, které vyhoví různému vkusu.
Nenechte si ujít:
Photoshop na Linuxu se stává realitou

Photoshop Elements 6 konečně i v češtině

Publikační prostředí od Adobe

Studentské licence vybraných produktů nabídlo Adobe

Adobe Photoshop Elements lze získat nyní zdarma!

Adobe Photoshop Lightroom 2 je nyní k dispozici u obchodních partnerů společnosti Adobe Systems. Odhadovaná koncová cena pro nové uživatele je 6 310 Kč a cena upgradu pro registrované uživatele dřívějších verzí programu Lightroom je 2 600 Kč. Ceny jsou bez DPH. Doporučené systémové požadavky jsou Macintosh OSX 10.4, 10.5, procesor PowerPC G4 nebo G5 1 GHz nebo procesor Intel; nebo Microsoft Windows XP SP2 nebo Windows Vista Home Premium, Business, Ultimate nebo Enterprise, procesor Intel Pentium 4, 1 GB paměti RAM a rozlišení obrazovky 1024x768.


Komentáře