AIR 1.5 od Adobe je nově dostupný i pro Linux

Dostupnost bezplatného softwaru AIR 1.5 pro operační systém Linux oznámila společnost Adobe.Dostupnost bezplatného softwaru AIR 1.5 pro operační systém Linux oznámila společnost Adobe.
Produkt AIR, klíčová součást platformy Adobe Flash, umožňuje návrhářům webových stránek využívat HTML, JavaScript, ActionScript a zdarma dostupný Flex framework pro tvorbu on-line aplikací mimo prostředí prohlížeče. Nyní mohou vývojáři využít technologii AIR 1.5 při tvorbě poutavých softwarových aplikací i pro operační systém Linux, a to bez jakýchkoliv dodatečných úprav.
AIR 1.5 nabízí nové funkce a zvýšenou efektivitu při tvorbě aplikací AIR. Obsahuje open source nástroj WebKit HTML a zvyšuje výkonnost aplikací pomocí nového WebKit JavaScript překladače „SquirrelFish“. Adobe AIR 1.5 také obsahuje novou kódovanou databázi, která podle výrobce splňuje podnikové bezpečnostní standardy a zajišťuje bezpečné skladování dat na počítačích uživatelů.
Verze pro Linux obsahuje podporu pro Fedora 8, Ubuntu 7.10 a openSUSE 10.3. Vývojářská sada IR 1.5 pro Linux je také dostupná zdarma.


Komentáře