Aktuálně: Windows XP Service Pack 3 RC je již k dispozici ke stažení!

Společnost Microsoft v úterý 18. prosince vydala oficiální zprávu, v níž oznámila, že od včerejšího večera je dlouho očekávaný Service Pack 3 (SP3) ve verzi release candidate již k dispozici volně ke stažení pro testovací účely! Připomeňme, že tento Service Pack má kromě řady oprav podle informací od testerů přinést také zvýšení výkonu systému Windows XP zhruba o 10 %.Poznámka: Pokud hledáte finální verzi Service Packu 3 pro Windows XP ke stažení, která byla vypuštěna na začátku května 2008, odkaz na ní je zde, následující článek je totiž o starší release candidate verzi!

Společnost Microsoft v úterý 18. prosince vydala oficiální zprávu, v níž oznámila, že od včerejšího večera je dlouho očekávaný Service Pack 3 (SP3) ve verzi release candidate již k dispozici volně ke stažení pro testovací účely! Připomeňme, že tento Service Pack má kromě řady oprav podle informací od testerů přinést také zvýšení výkonu systému Windows XP zhruba o 10 %!

Tento tah Microsoftu je první možností, jak uživatelé šest let starého operačního systému mohou vyzkoušet jeho nejnovější aktualizaci, o níž již několik měsíců prosakují na veřejnost informace. Do teď mělo možnost testovat release candidate verzi Service Packu 3 pro Windows XP jen několik tisíc testerů, nyní se však může přidat každý.

Service Pack 3 RC je k dispozici ke stažení z Microsoft Download Centra a zatím nebylo zveřejněno, kdy přesně bude uvolněn i do systému Windows Update. Podle informací má mít verze stahovaná z Download Centra Microsoftu velikost kolem 580 MB, ovšem instalace přes Windows Update by měla být výrazně menší, zhruba jen kolem 70 MB.

Mluvčí Mirosoftu dále potvrdila, že s uvolněním finální verze Service Packu 3 pro Windows XP se počítá v první polovině roku 2008 a současně varovala uživatele, kteří by včera uvolněnou verzi Service Packu chtěli instalovat i pro běžné používání, že se jedná stále jen o preview určené primárně k testovacím účelům. Současně se Microsoft také snaží snižovat význam nového Service Packu pro Windows XP a zdůrazňuje, že Vista nabízí mnohem pokročilejší možnosti zabezpečení a managementu než jakékoliv předchozí Windows. Mluvčí také dodala, že Windows XP Service Pack 3 nepřinese některé významné nové funkce z Windows Vista i do Windows XP.
Nenechte si ujít:
Pozor – Microsoft zintenzivňuje kontroly počítačů s nelegálními Windows!

Vista má stále stejného rivala – Windows XP

Service Pack 3 pro Windows XP překvapil, tvrdí testeři

Windows Vista SP1 Release Candidate je již k dispozici ke stažení!

Service Pack 1 pro Office 2007 je již na dohled!

Nicméně i přes tuto skutečnost řada uživatelů Service Pack 3 pro Windows XP jistě nedočkavě vyhlíží a podle analytiků je pravděpodobné, že díky němu tento oblíbený operační systém bude moci sloužit v řadě společností ještě rok či více, možná až do příchodu nových Windows, označovaných kódovým číslem 7.


Komentáře