Analytik: Pokud Windows 8 přijdou moc brzo, firmy se budou upgradu bránit

Podle známého analytika je velmi pravděpodobné, že při příliš brzkém uvedení Windows 8, se firmám nebude chtít znovu opakovat kroky, které museli učinit při přechodu na Windows 7.


„Pokud by měli Windows 8 přijít již za dva roky, firmy by se na upgrade operačního systému pravděpodobně vykašlaly,“ myslí si Michael Silver, analytik Gartneru. Tak rychlá změna systému by podle něj byla pro firmy příliš náročná, především pak moc nákladná. Společnosti by museli opět upravit své kritické aplikace pro nový systém, což by pro většinu z nich bylo po pouhých dvou letech od přechodu na Windows 7 nepředstavitelné.

„Hodně by záleželo na tom, zdali by OS Windows 8 přinesl nějaké výraznější změny v architektuře nebo by šlo jen o méně významnou verzi,“ dodává Silver. V druhém případě by se Microsoft u Windows 8 nejspíš musel potýkat s malou prodejností.“ Nastala by tak opět situace známá z dřívějších let, kdy mnoho firem zůstalo věrných Windows XP, novým Vistám nevěnovaly žádnou pozornost a s přechodem si počkaly až na Windows 7.

Silver se rozhodl přispět svým názorem do diskuze poté, co holandská pobočka Microsoftu navrhla, že by nástupce Windows 7, jednoduše nazvaný Windows 8, mohl na trh dostat již v roce 2012. Takové datum však přeci jen není příliš pravděpodobné. O Windows 8 se toho totiž stále moc neví. Koncem minulého roku se pouze objevila informace, že se pro další verze systému Windows počítá i s podporou 128bitových procesorů. V souvislosti s tím se dokonce již mluvilo i o verzi Windows 9. Více se dočtete v článku Plánované Windows 8 budou prý i ve 128bitové verzi.Komentáře