Android je (zase o trochu více) připraven pro firemní využití

Telefony s operačním systémem Android budou brzo více využitelné i pro firemní využití, jelikož do Google Apps brzy přibudou důležité ovládací prvky.


Administrátoři budou moci na dálku vymazat ztracené nebo ukradené telefony, zamknout nečinná zařízení, vyžadovat heslo o minimální délce nebo s kombinací písmen a číslic, oznámila společnost Google.

A u odcházejících zaměstnanců mají administrátoři možnost dálkově vymazat všechna firemní data a je tak možné, aby si lidé ponechali svůj mobilní telefon i poté, co odchází ze společnosti.

Tyto nové funkce, jež by měly být k dispozici během několika dnů, budou využitelné pouze na zařízeních s operačním systémem Android 2.2 nebo vyšším a jen pro firmy, které využívají Google Apps Premier nebo Education Edition. K těmto funkcím se bude přistupovat přes záložku "Mobile" v menu "Service Settings" v kontrolním panelu Google Apps.

Společnost Google již v únoru tuto možnost přidala do telefonů iPhone, Nokií E Series a do smartphonů s operačním systémem Windows Mobile. Opomenutí OS Android se zdálo divné, ale musí být nějaký důvod, proč tyto funkce nebyly k dispozici již pro dřívější verze než je "Froyo" 2.2. Tato verze byla uvedena na konci června.

Tyto nové funkce by mohly přesvědčit společnosti k tomu, aby se rozhodly využívat operační systém Android, což dává firmě Google výhodu oproti zařízení BlackBerry společnosti Research in Motion a iPhonu od Applu. A firmy, které již využívají zařízení s OS Android, by tyto nové funkce mohly přemluvit k vyzkoušení Google Apps, jež jsou za 50 dolarů dobrou alternativou ke službě Exchange od Microsoftu.Komentáře