Android láká na nové pokročilé bezpečnostní nástroje

Nové administrativní nástroje pro šifrování tabletů nebo lokalizaci ztraceného telefonu mají Android zatraktivnit pro firemní uživatele.


Nová verze aplikace Google Apps Device Policy je určená pro majitele přístrojů s operačním systémem Android verze 2.2 a vyšší. IT pracovník díky ní může velmi rychle zjistit aktuální polohu ztraceného nebo ukradeného zařízení a také vzdáleně resetovat PIN kód či heslo. Stejně tak je možné zařízení nechat pouze vyzvánět, což se hodí zejména, když se nachází někde v blízkosti.

Android 2.2 se používá především v mobilních telefonech, zatímco Android 3.0 "Honeycomb" je určen speciálně pro tablety - jeho služeb využívá třeba Motorola Xoom. Google by chtěl tablety s Androidem více zatraktivnit i pro firemní zákazníky. Přišel proto s možností šifrovaného ukládání dat a kromě něj pro tablety počítá i s výše zmíněným resetem PIN kódu. Zdá se však, že stejně jako smartphony Android ani tablety nebudou podporovat účinnější hardwarové šifrování, ale pouze softwarovou variantu.

Nové bezpečnostní nástroje budou dostupné pro zákazníky služeb Google Apps for Business a Google Apps for Education. Pořízení jednoho firemního uživatelského účtu vyjde na 40 eur za rok. Zahrnutí administračních nástrojů pro Androidy do struktur Google Apps je pro Google logickým krokem. Denně se prý totiž aktivuje více než 300 tisíc Androidů. „Android si s Google Apps docela rozumí, ale stále pracujeme na tom, aby byl takový systém tou nejlepší volbou pro firemní zákazníky i školní instituce,“ píše na svém blogu Mayur Kamat, produktový manažer Googlu.Komentáře