Aplikace pro mobilní telefony jsou stále atraktivnější

Více než dvě pětiny uživatelů mobilních telefonů zvažují výměnu jejich přístroje za nový, který by jim nabídl větší možnost využití širokého množství aplikací, které jsou pro mobily k dispozici.


Podle výzkumu webu Moneysupermarket.com šest procent ze všech uživatelů mobilních telefonů tvrdí, že schopnost stahovat nové aplikace je pro ně při pořizování nového přístroje důležitější než cena a jiné vlastnosti.

Dále web Moneysupermarket prozradil, že průměrný uživatel stáhl za posledních 12 měsíců devět aplikací a utratil za ně v průměru dohromady 9 liber (15 dolarů).

"Nevyužívanějším zařízením je už od svého startu iPhone a aplikace se stále zlepšují a přinášejí více a více možností. Stahovat a instalovat nejrůznější aplikace do svého zařízení je poslední dobou extrémně populární a myslím, že hodně lidí se rozhodne vyměnit svůj starý mobilní telefon za smartphone, aby mohli být součástí tohoto nového fenoménu," tvrdí James Parker, manažer v oblasti mobilních telefonů u firmy Moneysupermarket.com.

"Nedávno portál Spotify spustil aplikaci pro mobilní telefony, která dovoluje uživatelům přistupovat k jejich hudebním stream službám. Tento krok znamená přelom v mobilním světě a bude velmi zajímavé sledovat, které další služby se objeví jako aplikace pro mobil v příštích měsících."

Nicméně podle webu Moneysupermarket ne každý uživatel mobilu má v oblibě doinstalovávání aplikací. Skoro třetina z nich si myslí, že aplikace jsou jen chyták a 17 procent říká, že jsou určeny pouze technickým maniakům.Komentáře