Apple opovrhuje Flashem, chce využívat otevřené technologie

Nevypadá to, že by se společnost Apple nějak trápila tím, že firma Adobe vydala zprávu, ve které oznamuje, že by mohla zastavit vývoj aplikace pro podporu Flash souborů ve smartphonu iPhone.


V reakci na blogový příspěvek Mikea Chamberse z firmy Adobe, který se posmívá Applu za malou otevřenost obchodu App Store, řekl mluvčí společnosti Apple, Trudy Miller, ve středu webu CNET News toto: "Někdo to má obráceně, technologie HTML 5, CSS, JavaScript a H.264 (podporované iPhonem i iPadem) jsou otevřené a standardem, zatímco Flash společnosti Adobe je uzavřený a chráněný."

Již od zahájení prodeje iPhonu byl Flash na této platformě nevítaným hostem. Apple opakovaně preferoval jiné technologie z různých důvodů, včetně výkonu a podporování otevřených standardů namísto uzavřených jako je právě Flash.

Dokonce i Steve Jobs se údajně několikrát vysmíval technologii Flash. Vývojář Greg Slepak si e-mailem stěžoval tomuto výkonnému prezidentovi ohledně přehlížení technologií jako je Flash v jejím obchodu App Store a Jobs údajně odpověděl: "Byli jsme tu dříve a střední vrstvy mezi platformou a vývojáři produkují sub-standardní aplikace, které nakonec brání pokroku platformy."Komentáře