Apple uvolní iOS 5 možná až na podzim

I když nová verze mobilní operačního systému Applu byla uváděna vždy spolu s novými generacemi iPhonu, nyní možná nastane změna.


Web TechCrunch informoval o dvou důvěryhodných zdrojích, podle nichž mobilní operační systém iOS 5 pro přístroje iPhone, iPad a iPod údajně přinese velmi výrazné změny – má jít o zaměření na cloudové služby a také na služby orientované na lokalizaci. Preview iOS 5 pak má být předvedeno až na vývojářské konferenci Applu (WWDC) v červnu. V té době by ale již měl být současně uvedená iPhone 5, z čehož komentátoři vyvozují, že finální iOS 5 přijde až později v tomto roce, možná s novou generací tabletu iPad (iPad 3?). Ten by mohl dostat lepší displej, nové funkce i pozměněné rozměry oproti iPadu 2. Co se týká iPhone 5, očekává se, že ten by měl poprvé v této řadě přístrojů disponovat dvoujádrovým procesorem A5.

Od uvedení prvního smartphonu iPhone v roce 2007 představuje Apple preview iOS vždy na jaře a následně uvolňuje finální verzi spolu s novou generací iPhonu. Nyní se ale zdá, že preview iOS 5 je zatím v nedohlednu, takže finální verze by mohla přijít až někdy po prázdninách, možná až na podzim.

V tomto měsíci Apple uvolnil iOS 4.3, který přináší takové funkce jako je osobní HotSpot, rychlejší prohlížeč Safari či funkci iTunes Home Sharing (více o novinkách najdete v článku Apple uvedl iOS 4.3 s rychlejším webovým prohlížečem). Vzhledem k objeveným chybám pak minulý týden vydal verzi 4.3.1.Komentáře