Apple vydal Mac OS X 10.5.7

Společnost Apple v úterý vydala nejnovější update operačního systému Leopard, Mac OS X 10.5.7, který přináší více než 20 zásadních oprav a také několik bezpečnostních updatů.


Mezi novinky, které update nabízí patří například přídavné RAW image podporující kamery od třetích stran, vylepšený výkon přehrávání videa pro nedávné Macy s grafickými čipy značky Nvidia a řešení problému s "Dvorak" rozložením klávesnice, který měla verze 10.5.6.

Dále jsou ve verzi 10.5.7 k dispozici patche, které řeší problémy se síťovými službami třetích stran, jako je například vylepšená schopnost synchronizovat kontakty pomocí Yahoo, a opravují některé problémy, které mohou nastat při přihlašování do služby Gmail. Update také upravuje spolehlivost a správnost několika pomůcek z ovládacího panelu OS X, například Unit Converter, Weather, Stocks a Movies.

Mimo vyřešení hlavních problémů verze 10.5.7 obsahuje updaty pro specifické aplikace firmy Apple. Například aplikace iCal sports má vylepšenou spolehlivost CalDav a synchronizování s MobileMe, zatímco Mail nyní nabízí lepší synchronizaci aplikace Notes a opravuje bug, kvůli kterému BCC pole bylo v určitých případech špatně vyplněno. Apple také zdokonalil důslednost Parental Control a opravil systémový bug, objevující se při hraní her fullscreen a používání rychlého přepínání uživatelů. A konečně také odstranil několik problémů s tiskem včetně přidání schopnosti přidávat a odebírat tiskárny pro uživatele, kteří nejsou adminy.

Mac OS X 10.5.7 update je k dispozici ke stažení přes Software Update a je doporučen všem uživatelům používajícím Mac OS X Leopard.Komentáře