Betaverze nové generace WMware Serveru je k dispozici všem zájemcům

Betaverzi nové generace serveru pro virtualizaci - VMware Server 2 - , jehož charakteristickým znakem je jednoduchost použití, uveřejnila na adrese www.vmware.com/go/server2_beta společnost WMware.Betaverzi nové generace serveru pro virtualizaci - VMware Server 2 - , jehož charakteristickým znakem je jednoduchost použití, uveřejnila na adrese www.vmware.com/go/server2_beta společnost WMware.
VMware Server 2 je postaven na virtualizační technologii společnosti VMware, který podnikům umožňuje rychle zajistit další kapacitu serverů, a to díky rozdělení fyzického serveru na několik virtuálních strojů. Firmy tak lépe využijí stávající IT vybavení,
a současně se zjednoduší i jeho správa.
VMware Server 2 znamená pro zákazníky první snadný krok do světa virtualizace. Nabízí jim nové intuitivní rozhraní založené na webovém prohlížeči, kdy se systém jednotně ovládá v prostředích Windows i Linux. Produkt podporuje širokou škálu hardwarového vybavení a více než 30 různých verzí hostovaných operačních systémů, jako například Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008 (beta) a různé distribuce systému Linux.
„VMware Server je ideálním řešením pro ty firmy, které si chtějí snadno a rychle vyzkoušet přínosy virtualizace,“ uvádí Dan Chu, viceprezident pro nově vznikající produkty a trhy společnosti VMware. „K dnešnímu dni si uživatelé stáhli více než 3 milióny kopií VMware Serveru, přičemž asi 70 % těchto uživatelů pochází z malých a středních firem. Časem pak mohou snadno přejít na produkt VMware Infrastructure, což je přední virtualizační platforma na trhu, určená pro větší podniky. S uvedením produktu VMware Server 2 se těšíme na to, že možnost lepší správy prostředků IT osloví daleko větší počet nových zákazníků.“
VMware Server 2 ve verzi beta přináší nové funkce a schopnosti jako například:

· Intuitivní rozhraní pro správu prostřednictvím webového prohlížeče: VMware Server 2 nabízí jednoduché, pružné a intuitivní rozhraní zaručující vysokou produktivitu uživatelů. Mezi funkcemi najdeme například zabudovanou konzolu pro virtuální stroje, neomezené funkce pro správu i možnost vytvářet vlastní adresy URL vzdálených konzol pro uživatele virtuálních strojů.
· Rozšířená podpora operačních systémů: VMware Server 2 nyní podporuje více než 30 různých typů hostovaných operačních systémů, včetně systému Windows Vista, Windows Server 2008 (beta), Red Hat Enterprise Linux 5 a Ubuntu 7.10.
· Podpora rozhraní VMI (Virtual Machine Interface): Součástí VMware Server 2 je i podpora pro transparentní paravirtualizaci prostřednictvím rozhraní VMI. Rozšiřuje se tak komunikace mezi virtualizovanými operačními systémy a virtualizační vrstvou.
· Podpora pro vysokorychlostní zařízení USB 2.0: Podpora rozhraní USB 2.0 nabízená produktem VMware Server 2 je zárukou vyšší flexibility pro ty zákazníky, kteří ve virtualizovaném prostředí používají periferní zařízení.
· Rozšířená podpora paměti a procesorů: VMware Server 2 nyní podporuje až 8 GB RAM na jeden virtuální stroj a virtuální SMP až se 2 procesory. Z důvodu vyššího výkonu a výkonové rozšiřitelnosti tento produkt rovněž podporuje 64bitové hostované operační systémy s kompatibilními 64bitovými procesory.


Komentáře