Bývalí zaměstnanci Googlu vytvořili hybridní tablet ve stylu Microsoft Surface

Vypadá to, že Microsoft není jedinou firmou, která věří konceptu hybridního tabletu. A není také jedinou firmou, která vsadila na speciální konstrukci se stojanem a magnetickou klávesnici, pomocí nichž se tablet rychle přemění v laptop.

Bývalí zaměstnanci Googlu vytvořili hybridní tablet ve stylu Microsoft SurfaceSpolečnost Jide Remix, kterou tvoří trio bývalých zaměstnanců Googlu, na veletrhu Consumer Electronics Show představila tablet Remix, který je téměř identický, jako Microsoft Surface - až na to, že běží na operačním systému Android.

Zařízení, které Jide popisuje jako "ultra-tablet", má 11,6palcový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, pohání jej procesor Nvidia Tegra 4+1 A15 na frekvenci 1,8GHz, k dispozici jsou 2GB paměti RAM a 64GB flashové paměti na ukládání dat. Mezi další výbavu patří 5GHz 802.11 a/b/g/n Wi-Fi, 5MP kamerka nad displejem i na zadní straně a 8100 mAh baterie. Zařízení váží 860 gramů.

Až doposud nejde o nic vyjímečného. Od běžných tabletů Remix však odlišuje stojan, díky kterému lze tablet používat jako displej (lze jej natáčet od 40 - 80 stupňů), k němuž je magneticky připojena klávesnice s touchpadem, jež při složení tabletů slouží také jako ochrana displeje.

Software - tzv. Remix OS - je založen na Androidu 4.4.2, avšak spíše připomíná prostředí Windows 8. Jednou z nejzajímavějších funkcí tabletu je to, že je na něm spouštět aplikace určené pro chytré mobilní telefony v oknech o velikosti displeje telefonu. Aplikace tak není nutné neúměrně roztahovat a přizpůsobovat velikosti tabletu.

Vize Jide Remix je podobná té od Microsoftu: vytvořit mobilní zařízení, které lze využít k zábavě i k práci. Remix v sobě má kloubit možnosti snadnějšího a efektivnějšího vytváření obsahu na tabletu spolu s mobilitou a dlouhou životností baterie, které běžné laptopy nemohou nabídnout.

Zařízení se začne nejprve prodávat v Číně, přičemž v Severní Americe a Evropě se objeví v druhém a třetím čtvrtletí tohoto roku. Cena bude začínat na 349 dolarech s 16GB pamětí, verze s 64GB místa na disku výjde na 449 dolarů. Zařízení bude dostupné v několika barvách.

Úvodní foto: Jide Remix

Galerie

Komentáře