Čerstvá aktualizace macOS vede k problémům s externími monitory

Nejčerstvější update macOS (10.13.4) zkomplikoval život uživatelům pracujícím s více monitory. Koliduje totiž s technologií DisplayLink, která propojení s externími zobrazovacími zařízeními umožňuje.

Čerstvá aktualizace macOS vede k problémům s externími monitory


Diskuzní fórum Applu zaplavily stížnosti a dotazy uživatelů, kterým po poslední aktualizaci operačního systému přestalo fungovat zobrazení na externích monitorech. Mnohým z nich vznikly nemalé problémy, jelikož rozšíření pracovní plochy využívají v zaměstnání.

Pro některé byl řešením  návrat ke starší verzi systému (10.13.3), i za cenu toho, že tak neobdrželi bezpečnostní patche z nejnovější aktualizace 10.13.4. Pomoci se totiž zatím nedočkali ani od společnosti DisplayLink.

„O problému víme, už jsme se kvůli němu spojili také s Applem, a usilovně pracujeme na řešení,“ uvedl za DisplayLink její produktový manažer vystupující na fóru pod přezdívkou Wim. Mezitím, jako dočasné řešení, společnost vydala preview verzi nejnovějšího ovladače pro DisplayLink s číselným označením 4.3, která však umožňuje jen naklonování obrazovky. Rozšíření a zrcadlení v ní zůstávají alespoň prozatím nefuknční.

„Pokud potřebujete zrcadlení nebo rozšíření, doporučujeme momentálně zůstat u macOS 10.13.3 nebo starší verze.“

Na problém už upozornilo i několik výrobců monitorů a přídavných zařízení.

„Důrazně doporučujeme našim zákazníkům používajícím DisplayLink, aby neaktualizovali na macOS 10.13.4,“ uvedla například společnost Plugable Technologies, vyrábějící docky, přes které se monitory připojují.

„Pokročilí uživatelé můžou přeinstalovat macOS na verzi 10.13.3 a potřebné DisplayLink ovladače by tak měly být opět funkční, nicméně jde o časově náročný a složitý proces, který není pro každého.“

Uživatelé na fóru se mezitím přou, čí je způsobený problém vina, zda Applu nebo DisplayLinku, někteří však připomínají, že to není poprvé, co OS X či macOS aktualizace vedla k problémům souvisejícím s DisplayLink technologií. Podobný problém se objevil už před šesti lety u verze OS X 10.8.

Úvodní foto: © Scott Griessel - Fotolia.com


Komentáře