Červnová aktualizace Office 2013 poškodila některé uživatele

Pravidelná dávka aktualizací z úterý 10. června znemožnila některým uživatelům používání kancelářských aplikací sady MS Office.

Červnová aktualizace Office 2013 poškodila některé uživatele


„Víme o několika případech, kdy uživatelé Office 2013 po instalaci červnové aktualizace nemohli spustit žádnou z kancelářských aplikací,“ přiznal Microsoft na blogu Office Updates.

Problém se objevil u zákazníků, kteří si Office 2013 nainstalovali za použití streamovací a virtualizační technologie Click-to-Run, která výrazně redukuje čas potřebný pro stáhnutí a instalaci všech programů. Stejnou metodu používá i služba Office 365 pro instalaci lokálních kopií a maloobchodní verze Office Professional 2013 či Office Home a Student 2013, které si zákazníci mohou stáhnout přímo do svých počítačů namísto instalace z fyzického média.

Podle Microsoftu chyba způsobila potíže asi 1 % všech uživatelů. Společnost zpravidla nezveřejňuje údaje o prodejích jednotlivých edicí, na druhou stranu se s velkou radostí vždy pochlubí počtem předplatitelů programu Office 365 Home. Těch je podle poslední zprávy asi 4,4 miliónu, což by znamenalo kolem 44 tisíc uživatelů postižených chybnou aktualizací.

Aktualizací uvolněných v kritickém období bylo více, ovšem Microsoft neupřesnil, která z nich byla problémová. Jisté je, že nešlo o bezpečnostní aktualizaci, ale spíše update přinášející určitá zlepšení v oblasti stability a výkonu.

Aby na svou kancelářskou sadou uživatelé znovu získali kontrolu, musí ji odinstalovat a zase nainstalovat. Tak zní postup, který Microsoft poradil svým zákazníkům v diskuzním fóru. Společnost také přiložila odkaz na Fixit, což je nástroj, který se o celý proces sám postará.

Microsoft se musí s problémovými aktualizacemi pro Office 2013 potýkat nezvykle často. V září 2013 musel přepsat několik bezpečnostních oprav, které uživatele dokola vyzývaly k reinstalaci. Ve stejném měsíci pak po instalaci jiné aktualizace zmizel panel se složkami v programu Outlook 2013.

 

Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře