Chrome 7 uvolněn, hardwarová akcelerace se ale nekoná

Společnost Google tento týden uvolnila sedmou verzi svého prohlížeče Chrome. I když měla obsahovat mnoho novinek, nakonec se omezila jen na řadu oprav.


Jedná se tedy spíše o bezpečnostní aktualizaci a použití označení pro hlavní verzi je tak spíše marketingovým trikem, který má vzbudit dojem, že vývoj jde kupředu mílovými kroky. Google konkrétně u Chrome 7 sliboval hardwarovou akceleraci vykreslování obsahu prostřednictvím rozhraní Direct2D, podobně jako je tomu třeba u nedávno představené beta verze Internet Exploreru 9, ale nakonec se tato technologie přesouvá až do Chrome 8, který je nyní ve vývoji. Google již předem upozornil, že uvedení grafické akcelerace nechce uspěchat a původně počítal se zrychlením jen některých operací.

I když Chrome 7 nepřináší příliš novinek (jedny z mála je podpora plného AppleScriptu pod Mac OS X, parsovacího algoritmu HTML5, uploadu adresářů či File API), opravuje údajně oproti předchozí verzi 826 chyb včetně té s integrovaným PDF prohlížečem. Objevil se také nový dialog pro správu blokovaných stránek a cookies a opět byl optimalizovaný běh browseru pro některé úlohy.

Chrome 7 je k dispozici pro Windows, Linux a Mac OS X. Současně je ve vývojářském kanále Googlu k dispozici již beta Chrome 8.0.552.11.Komentáře