Chrome čeká designový refresh

Edice Canary naznačuje, že googlovský prohlížeč Chrome se letos dočká změn v uživatelském rozhraní.

Chrome čeká designový refresh


Google poprvé po dvou letech představil změny v uživatelském rozhraní prohlížeče Chrome. Zaměřené jsou hlavně na tvar karet a další vizuální prvky. Dostupné zatím v syrové edici Canary a pouze pro systémy Windows, rozhraní se skrývá v experimentálním nastavení přístupném po zadání adresy chrome://flags a následném výběru příslušného layoutu na stránce volitelných nastavení.

Nejvýraznější změna se týká podoby karet, které už nemají tvar lichoběžníku, ale spíš obdélníku se zaoblenými hranami. Aktivní karta také více vyčnívá, a to díky novému zbarvení, které už není šedavé, ale jasně bílé. Zaoblen byl také adresní řádek.

Na první pohled jde jen o kosmetické změny, podle designérů Googlu jsou však pro uživatelské rozhraní zásadní.

„Karty a ikony jsou klíčovými prvky rozhraní,“ připomíná jeden z designérů, Sebastien Gabriel, podle kterého se Google snaží sjednocovat podobu prohlížeče na desktopech a na mobilních zařízeních.

Další změny jsou podle dopisovatele magazínu Ars Technica Rona Amadea uvedeny v interním googlovském dokumentu, který je součástí open-sourceového projektu Chromium. Mezi nimi vertikální rozdělovač u ikonek rozšíření či přesunutí tlačítka pro přidání nové karty.

Kdy a zda vůbec se nové změny projeví v běžné uživatelské verzi Chromu v tuto chvíli není zřejmé. Edice Canary je však momentálně ve verzi číslo 68, která by se měla do stabilní uživatelské podoby dostat zhruba na přelomu letních prázdnin.

Úvodní foto: Rob Schultz, IDG US


Komentáře