Chrome zvýší ochranu před podvodnými weby

Chrome 61 je venku. Záplatuje dvaadvacet bezpečnostních děr a nabízí několik nových funkcí, včetně umožnění webovým aplikacím ovládat USB periferie.

Chrome zvýší ochranu před podvodnými weby


Chrome se sám aktualizuje na pozadí, takže většině uživatelů postačí pouhý restart prohlížeče, stáhnout si nejnovější verzi však lze samozřejmě i manuálně.

Nová verze přichází cca šest týdnů po té předchozí a jako většina nabízí novinkové funkce jen těžko odhalitelné na první pohled. Tentokrát navíc orientované hlavně na vývojáře webových stránek a aplikací.

Nejvýznamnější je v tomto směru patrně WebUSB API, programovací rozhraní, které vývojářům dává přístup k méně obvyklým USB periferiím.

„Většina periferního hardwaru, jako jsou klávesnice, myši, tiskárny nebo gamepady, je podporována špičkovým API. Ovšem užívat v prohlížeči specializovaná vzdělávací, vědecká, průmyslová či jiná USB zařízení je obtížné a často vyžaduje specifické ovladače,“ zdůvodňuje za vývojáře Googlu Pete LePage.

Chrome 61 přidal též nativní podporu pro JavaScript moduly zajišťující, že na webových stránkách je vše zpracováváno ve správném pořadí, a zároveň zaručující vyšší ochranu před podvodnými weby. Aktuálními jsou rovněž patche pro 22 bezpečnostních děr, z nichž čtvrtina byla klasifikována jako „high“, tedy druhým nejvážnějším stupněm nebezpečnosti.

Další verze, Chrome 62, by se měla objevit v půli října, přičemž k využití už je od nynější verze také možnost nainstalovat si preview prohlížeče pro jeho odzkoušení.


Úvodní foto: Rob Schultz, IDG US


Komentáře