Citrix pomocí XenServeru 5 vylepšil podporu pro nasazení virtualizace serverů ve firemní infrastruktuře

Novou generaci svojí produktové řady pro virtualizaci serverů - XenServer 5 – představila společnost Citrix Systems. Novinka zahrnuje kromě funkcí jako migrace za chodu, přidělování zdrojů a rozdělování zátěže dalších více než 100 nových funkcí pro řízení virtualizace včetně vylepšení pro vysokou dostupnost (HA) a zotavení po havárii.Novou generaci svojí produktové řady pro virtualizaci serverů - XenServer 5 – představila společnost Citrix Systems. Novinka zahrnuje kromě funkcí jako migrace za chodu, přidělování zdrojů a rozdělování zátěže dalších více než 100 nových funkcí pro řízení virtualizace včetně vylepšení pro vysokou dostupnost (HA) a zotavení po havárii.
Tyto nové možnosti zahrnují údajně nejpokročilejší technologie pro HA, automatický restart a překonání výpadku, které lze snadno upgradovat na nejvyšší stupeň odolnosti proti poruchovým stavům pro nejkritičtější provozní aplikace.
XenServer 5 obsahuje také prý nejodolnější architekturu pro distribuovanou správu a rozšířenou podporu pro architektury replikace a vzdáleného zrcadlení, a také vestavěnou replikaci pro metadata virtuálního stroje, aby umožnila bezpečnou, snadnou a spolehlivou obnovu virtuálního stroje a aplikace v případě havárie nebo závady.
XenServer je klíčovou součástí rodiny produktů Citrix Delivery Center, komplexního systému pro prostředí od datového centra až po desktop, který pomáhá zákazníkům transformovat statická datová centra na „dynamická centra poskytování služeb.
XenServer 5 se také vyznačuje pokročilou otevřenou architekturou, která zákazníkům usnadňuje využívání jejich dosavadních investic do systémů pro správu úložišť dat a datových center. Na rozdíl od jiných virtualizačních produktů, které jsou budovány jako uzavřené proprietární systémy, otevřená rozhraní API pro ukládání dat v XenServeru dovolují zákazníkům využívat pokročilé funkce ukládání okamžitého stavu (snapshotting), klonování, replikace, deduplikace (odstranění duplicit) a poskytování na jejich stávajících úložných systémech, například od firem EqualLogic a NetApp, přímo z ovládací konzoly XenServeru. Tento přístup dovoluje firmám plně využívat všechny možnosti jejich existující infrastruktury datového centra namísto nasazení a správy zcela nové sady nástrojů a lidí, kteří se budou starat jen o jejich virtuální servery.
Nová řídící konzola pro XenServer 5 nyní podporuje prakticky každé úložné prostředí na trhu, včetně NAS (network attached storage), DAS (direct attached storage) a SAN (storage area networks) – s připojením Fiber Channel i iSCSI – a také podporu pro 8GB HBA (host bus adaptor) od firem QLogic a Emulex, a také pro Dell EqualLogic iSCSI.


Komentáře