Citrix vstupuje na pole virtualizace

Doslova zemětřesení se podle analytiků událo na trh s virtualizačními produkty. Společnost Citrix totiž za přibližně půl miliardy dolarů koupila firmu Xensource.Doslova zemětřesení se podle analytiků událo na trh s virtualizačními produkty. Společnost Citrix totiž za přibližně půl miliardy dolarů koupila firmu Xensource.
Podle obou společností jejich technologie dokáží oslovit zákazníky propracovanou infrastrukturou pro provozování podnikových aplikací. Analytici poukazují na to, že v posledních měsících byl zřetelný trend, že uživatelé se začaly mnohem více zajímat o virtualizační technologie, které jim přinesly podobné možnosti jako Windows Terminal Services Citrixu a přitom pro ně neznamenaly snížený výkon či jiné neduhy spojené s řešením Citrixu. Spojení technologií Citrixu a virtualizace by mohly tento trend zvrátit.
Ne všichni jsou ale o úspěchu propojení obou firem přesvědčeni.“Proč to Citrix udělal? Ja jsem tímto krokem celkem překvapen, protože tak se Citrix dostane do konkurence se společnostmi, u kterých to není úplně nejvhodnější. Pokud by někdo měl koupit XenSource, očekával bych spíše taková jména, jako je IBM nebo Hewlett-Packard,“ říká Sergej Beloussov, výkonný ředitel firmy Swsoft, firmy, která nabízí podobné řešení jako XenSource.


Komentáře