Co přináší nový Firefox?

Mozilla po delší době přišla s novinkami patrnými na první pohled.

Co přináší nový Firefox?


Mozilla vyrukovala s Firefoxem 81. Nová verze prohlížeče přináší nový barevnější vzhled, vylepšenou práci s PDF nebo automatické doplňování informací o platebních kartách. Vývojáři zároveň zapravili šest bezpečnostních chyb.

Na rozdíl od čtyř posledních aktualizací prohlížeče tak Firefox 81 přináší změny, které jsou patrné na první pohled, jmenovitě tedy čtvrtý z volitelných vzhledů pojmenovaný Alpenglow vyvedený v růžovo-fialových odstínech. Uživatelské rozhraní zároveň lépe reaguje na mechanická tlačítka používaných audio-video zařízení, ať už zabudovaných do klávesnice či do sluchátek. Změny se v rozhraní dočkalo také zobrazení PDF dokumentů, které teď více ladí se vzhledem samotného prohlížeče.

Nově navíc podporuje technologii Acrobat Forms pro jednodušší vyplňování a práci s formuláři. Uživatelé v USA a Kanadě pak můžou využívat funkce automatického vyplňování informací o platebních kartách v e-shopech, které lze zabezpečit ještě další fází ověření (zadáním hesla). Firemní uživatele Firefoxu Mozilla informovala o ukončení podpory verze Firefox 68 ESR (Extended Support Release) a nutnosti přejít na Firefox 78 ESR, coby nástupce pro roky 2020 a 2021.

Příští verze, Firefox 82, by měla světlo světa spatřit 20. října.


Úvodní foto: Computerworld.com


Komentáře