Databáze InterBase SMP 2009 od firmy Embarcadero nabízí podporu pro SMP i pokročilé šifrování

Celosvětovou dostupnost InterBase SMP 2009, relační databáze vhodná pro malé a střední podniky, oznámila firma Embarcadero. Novinka, která je součástí produktové řady CodeGear, poskytuje zvýšenou úroveň zabezpečení dat, přenositelnost, výkon a nové možnosti udržování trvalé provozuschopnosti všem dodavatelům aplikací a průmyslovým podnikům.Celosvětovou dostupnost InterBase SMP 2009, relační databáze vhodná pro malé a střední podniky, oznámila firma Embarcadero. Novinka, která je součástí produktové řady CodeGear, poskytuje zvýšenou úroveň zabezpečení dat, přenositelnost, výkon a nové možnosti udržování trvalé provozuschopnosti všem dodavatelům aplikací a průmyslovým podnikům.
Nové bezpečnostní vlastnosti zahrnují zesílené šifrování na úrovni jednotlivých sloupců a celé databáze, šifrování během přenosu (OTW – Over The Wire) a podporu AES (Advanced Encryption Standard, tedy pokročilá norma šifrování), poskytující ucelené řešení bezpečnosti dat. Navíc má dnes InterBase zabudovanou podporu symetrického víceprocesorového processingu (SMP).
Nová edice s názvem "ToGo" přináší velice nízké nároky na paměť (méně než 3 MB) a poskytuje tak vývojářům možnost dodávat své aplikace se zabudovanou transakční databází odpovídající normě SQL.
Další vlastnosti a výhody InterBase 2009 zahrnují:
· Vysoká dostupnost a škálovatelnost: InterBase SMP 2009 má zabudovánu podporu SMP bez jakýchkoli příplatků. S tímto vydáním mohou vývojáři využít dnešních víceprocesorových či vícejádrových architektur a zcela bez námahy tak aplikace škálovat podle použitých systémů a počtu jejich procesorů.
· Prakticky nulová administrace: sloučení jednoduché instalace a automatické obnovy po pádu systému spolu se strojem, který se sám vyladí a udržuje, je InterBase 2009 velice dobře vybavena pro trh aplikací se zabudovanou správou dat.
· Vysoká dostupnost: InterBase SMP 2009 nabízí zvýšenou dostupnost pomocí logování založeného na denních záznamech pro obnovu po krátkodobém výpadku a pomocí archivace žurnálů pro obnovu po delších výpadcích, například při haváriích technických prostředků. Výpis databázových souborů za běhu (Online Dump) a návrat k archivovanému stavu v určitém časovém okamžiku v minulosti (Point-In-Time Recovery) pomohou snížit dobu výpadku a čas nutný k obnovení provozu po haváriích na absolutní minimum.
InterBase SMP 2009 v edicích Developer, Desktop a Server budou v ČR a SR dostupné během 9/2008, dostupnost edice ToGo je plánována v průběhu 10/2008. InterBase SMP Developer Edition je k dispozici zdarma jako součást balení vývojových nástrojů řady CodeGear.


Komentáře