Design IE9 unikl na web, připomíná konkurenční Chrome

Na svých ruských stránkách měl Microsoft odhalit podrobnosti o uživatelském rozhraní nového prohlížeče Internet Explorer. K dispozici je dokonce i obrázek.


Ačkoliv Microsoft již v březnu letošního roku uvolnil vývojářské preview deváté verze Internet Exploreru, o podobě uživatelského rozhraní neměl dosud nikdo zvenčí ani ponětí. Developer Preview totiž sloužilo pouze k představení jádra samotného prohlížeče, zatímco informace o vzhledu IE9 měly přijít až za tři týdny společně s první beta verzí.

Podle známé blogerky Mary-Jo Foley však tak dlouho čekat nemusíme. Všimla si totiž článku na ruských stránkách Microsoftu, který měl kromě několika řádků textu obsahovat i snímek zachycující kompletní uživatelské rozhraní IE9. Článek byl později smazán, nicméně k nahlédnutí je stále díky vyrovnávací paměti vyhledávače Bing.

Pokud snímek skutečně pochází z dílen Microsoftu a nejedná se o podvrh, pak lze od IE9 očekávat velké změny. Vývojáři se podle všeho inspirovali konkurenčními produkty – shodné znaky lze najít zejména s prohlížeči Firefox či Chrome. „Váš prohlížeč již nebude přetížen navigačními prvky a webová stránka, ve srovnání s ostatními prohlížeči, dostane více prostoru,“ píše se na ruských stránkách Microsoftu.

Kromě toho se prý počítá i s využitím grafického rozhraní Aero či s integrací s Windows 7. To ostatně koresponduje s faktem, že IE9 již nebude zahrnovat podporu pro Windows XP, ale poběží jen na novějších Windows Vista a 7. Pro více informací si přesto bude lepší počkat až na oficiální vydání první bety, které je naplánováno na 15. září. Datum pro uvolnění finální verze zatím Microsoft nestanovil, spekuluje se však, že by se tak mohlo stát v dubnu 2011.Komentáře