Disk image Microsoftu s Windows 10 umožní uživatelům přeskočit čekání na listopadový update

Microsoft zveřejnil odkazy disk image soubory ve formátu .iso, které obsahují první aktualizaci na Windows 10. Uživatelé tak již mají možnost nainstalovat si nejnovější verzi operačního systému, aniž by museli čekat, než společnost vydá oficiální kód přes Windows Update.

Disk image Microsoftu s Windows 10 umožní uživatelům přeskočit čekání na listopadový update


Díky disk image mohou uživatelé vytvářet instalační média jako flash disky nebo DVD pro jedno nebo hned několik zařízení současně. Díky nim pak mohou například přeinstalovat operační systém přes jeho narušenou kopii.

Soubory .iso, které mají v anglické verzi Windows velikosti 2,8 GB pro 32 bitovou verzi a 3,7 GB pro 64 bitovou verzi, se dají využít také k upgradu původní verze Windows 10 z července letošního roku.

Rady k upgradu systému prostřednictvím disk image dával Microsoft také nespokojeným uživatelům Windows 10 na svých diskuzních fórech. Některým se totiž nedařilo nainstalovat verzi Windows 10 1511 přes klasický Windows Update.

Nová verze Windows 10 nepůjde okamžitě na všechna zařízení fungující na letošním operačním systému. Microsoft bude verzi 1511 zveřejňovat postupně.

„Aktualizaci budeme vypouštět ve vlnách. Ta první začala již včera,“ potvrdil mluvčí Microsoftu.

Počkat si budou muset například ti, kteří na Windows 10 přešli v nedávné době z jeho předchozích generací.

„Pokud je to méně než 31 dní od vašeho upgradu na Windows 10, neobdržíte listopadovou aktualizaci okamžitě. Díky tomu budete mít možnost vrátit se na předchozí verzi Windows,“ píše Microsoft ve svém FAQ. „Po 31 dnech váš počítač stáhne a nainstaluje aktualizaci automaticky."

Upgrade, kterému Microsoftu vytrvale říká „Listopadový Update“, dostanou stálí uživatelé Windows 10 automaticky. Disk image s Windows 10 1511 se dají na stránkách Microsoftu stáhnout také ze zařízení se staršími generacemi Windows i z platforem využívajících Applovský OS X.

Úvodní foto: Microsoft, IDG


Komentáře