Dnes končí možnost stahování systému Windows 7 RC

Microsoft dnes v 11 hodin východoamerického času oficiálně ukončí možnost stahovat testovací verzi nového klientského operačního systému Windows 7 a také RC verzi serverového OS Windows Server 2008 R2.


Společnost již o blížícím se termínu informovala prostřednictvím emailu všechny uživatele, kteří si stáhli tzv. kandidáta na vydání (RC). V pondělí pak výzvu oficiálně zopakoval i její mluvčí.

Microsoft spustil veřejný test verze Windows 7 RC počátkem měsíce května tohoto roku a původně plánoval umožnit zájemcům stáhnout si ho až do konce července. Později pak byl stanoven pevný datum 15. srpna, ovšem ani ten neukázal být definitivním a Microsoft tak tuto lhůtu nakonec prodloužil o dalších pět dní.  Mluvčí Microsoftu odmítl upřesnit, kolik kopií verze RC bylo od začátku května staženo. Uvedl jen, že jde řádově o miliony.

„Přestože již nebude verze Windows 7 RC volně k dispozici, uživatelé, kteří získali jeho image soubor, mohou i nadále požádat o produktový aktivační klíč“ uvedl Microsoft ve svém prohlášení.

Platnost verze Windows 7 RC skončí počínaje 1. březnem 2010, kdy se systém automaticky začne vypínat ve dvouhodinovém intervalu. Definitivně pak k vypršení platnosti dojde 1. června téhož roku, kdy už se operační systém nespustí vůbec.

Plnohodnotná verze operačního systému Windows 7 půjdou do prodeje 22. října tohoto roku, ať už jako samostatný produkt či jako součást počítačových soustav. Ve stejném termínu budou uveden i OS Windows Server 2008 R2. Jednou možností, jak legálně získat Windows 7 již před tímto datem, je navštívit některou z 25 startovacích akcí Microsoftu. Tyto akce však bohužel proběhnou jen na území USA. Možnost stažení legálních Windows 7 před uvedením na trh mají také registrovaní členové sítí MSDN a TechNet.Komentáře