EMC nabízí deduplikaci dat pro virtualizované systémy

Hned dvě novinky uvedla v uplynulých dnech na trh společnost EMC. Jedná se o produkty Avamar Virtual Edition pro infrastrukturu VMware a EMC Avamar Data Store, které slouží mimo jiné k deduplikaci dat a s tím související snížení času pro zálohování až o 90 %. Avamar totiž řeší tradiční problémy se zálohováním díky tomu, že ukládá pouze jedinou kopii datových segmentů na podsouborové úrovni napříč úložišti a servery, čímž výrazně snižuje množství denně zálohovaných dat.Hned dvě novinky uvedla v uplynulých dnech na trh společnost EMC. Jedná se o produkty Avamar Virtual Edition pro infrastrukturu VMware a EMC Avamar Data Store, které slouží mimo jiné k deduplikaci dat a s tím související snížení času pro zálohování až o 90 %. Avamar totiž řeší tradiční problémy se zálohováním díky tomu, že ukládá pouze jedinou kopii datových segmentů na podsouborové úrovni napříč úložišti a servery, čímž výrazně snižuje množství denně zálohovaných dat.
Zákazníci VMwaru mohou nasazovat software Avamar v rámci virtuální infrastruktury, a proto nepotřebují vyhrazenou serverovou infrastrukturu pro zálohování a zároveň dramaticky urychlují zálohování a zjednodušují správu zálohování. Avamar Data Store ZASE představuje kompletní a „balíčkové“ řešení, které zahrnuje software pro deduplikaci zálohování a obnovování dat, jež běží na prekonfigurovaném hardwaru.
Klíčovou výhodou pro vzdálenou ochranu podnikových dat, kterou software Avamar Virtual Edition pro infrastrukturu VMware nabízí, je kombinace zálohování a obnovování s replikací, takže obě metody obnovení mohou fungovat na sdílené virtuální infrastruktuře. Výsledkem je, že zákazníci mohou snížit riziko díky tomu, že už nebudou muset přesouvat pásky z jednoho místa na druhé. Tohoto je dosáhnuto díky replikaci dat mezi virtuálními prostředími Avamar nebo z virtuálních prostředí Avamar do nového Avamar Data Store nebo na standardní servery Avamar.
Software podporuje všechny zálohovací režimy VMwaru – včetně Guest, ESX Service Console a VMware Consolidated Backup – a je tak ideálním řešení pro malá, detašované pracoviště nebo malá datová centra, která jsou standardizovaná pro infrastrukturu VMwaru. Podporuje až 1 TB deduplikované kapacity pro zálohování (v typickém rozvrhu zálohování by toto vyžadovalo přibližně 37 TB tradičních páskových nebo diskových úložišť) a může využít infrastruktury sdílených serverů a datových úložišť VMware, aby dále snížila náklady a zjednodušila správu IT.


Komentáře