Eurotunel nasadil vylepšené nástroje Business Intelligence

Eurotunnel Le Shuttle nasadil nový obchodní informační systém, který přenáší těžiště ze sběru dat na jejich analýzu.

Eurotunel nasadil vylepšené nástroje Business Intelligence


Společnost uvedla, že platforma QlikView Business Discovery pomůže „lépe porozumět datům a vylepšit spokojenost zákazníků“ v osobních vlacích. Nová platforma nahrazuje těžkopádný Excel.

Funkce hledání v paměti tohoto nového systému pomáhá společnosti Eurotunnel Le Shuttle analyzovat data z celého podniku, ať už jde o informace o prodejích, o dopad marketingových kampaní, vliv sociálních médií, obchodní plánování nebo řízení zdrojů call centra.

QlikView je využíván prodejním týmem, aby pomohl společnosti lépe rozumět svým zákazníkům, jejich nákupním metodám a zvykům, zeměpisným lokacím a dopadu marketingových kampaní. Je také využíván k posouzení podnikatelské poptávky kvůli plánování kapacity na nejvýhodnější časy, včetně přidělení dalších spojů k řízení poptávky.

Společnost prozrazuje, že měření výkonnosti podniku v oblasti rozpočtu a cílů na denní, týdenní a měsíční bázi je „nyní jednoduché a rutinní“. Navíc, schopnost jednoduše propojit data vylepšila odhalování podvodů díky propojení dat miliónů rezervací k identifikování potenciálních rizik.

Díky tomu, že QlikView také obsahuje informace ze sociálních platforem, může marketingový tým analyzovat, jak se o společnosti mluví online. Může tak získat představu o náladách zákazníků. Je tak schopen rychle vzít v úvahu to, o čem se mluví, a stanovit tak priority zlepšení služeb.

Paul Lymath prozrazuje: „Potřebovali jsme obchodní řídící a analytický nástroj, který by umožnil všem zaměstnancům přístup ke stejným datům ve stejnou dobu. Náš předchozí systém byl pomalý a neefektivní. Různí zaměstnanci a různé pracovní týmy pracovali s jinými verzemi.“ Lymath je manažer strategického plánování a analýzy společnosti Eurotunnel. Dále dodává: „Dříve jsme trávili 75 procent našeho času sbíráním dat a pouze 25 procent jeho analyzováním. Nyní je to naopak.“

V oblasti Business Intelligence bylo také tento týden oznámeno, že nově aktualizovaná verze balíčku open source business intelligence Jaspersoft nabízí koncovým uživatelům více ovládacích prvků pro formátování zpráv a přehledů. Včetně možnosti filtrování výsledků a odstraňování zbytečných sloupců.

Úvodní foto: © meschike - Fotolia.com


Komentáře