Firefox 3.0 blokuje přístup k některým svým doplňkům

Zabezpečení v prohlížeči Firefox verze 3.0 beta blokuje přístup k některým se stránek, jež nabízejí rozšíření pro tento browser. Oproti situaci v minulém týdnu byla sice část problémů odstraněna a některé doplňky ze seznamu blokovaným adres vyjmuty, potíže ale přetrvávají.Zabezpečení v prohlížeči Firefox verze 3.0 beta blokuje přístup k některým se stránek, jež nabízejí rozšíření pro tento browser. Oproti situaci v minulém týdnu byla sice část problémů odstraněna a některé doplňky ze seznamu blokovaným adres vyjmuty, potíže ale přetrvávají.

Problém se týká například DownThemAll, což je oblíbený správce stahování právě jednotlivých rozšíření pro Firefox. Blokován je také JoeHewitt.com, který nabízí jako doplněk editor a debugger HTML/CSS a JavaScriptu nazvaný Firebug. Alternativní adresa pro Firebug, GetFirebug.com, ale mezi blokované stránky nepatří.

Blokování vychází z toho, že tyto stránky jako potenciálně nebezpečné „oznámkoval“ Google a Firefox přebírá jako blacklist. Provozovatelé DownThemAll přiznali, že hodnocení Googlu nebylo neoprávněné, protože neznámý útočník zneužil chybu v systému WordPress a umístil na server malware. Nyní však už má být systém aktualizován záplatou a nebezpečený kód odstraněn.
Zajímavé a lehce ironické je, že blokování se dotklo i rozšíření Firebug, které přitom samotná Mozilla uvádí v seznamu doporučených doplňků.
Nenechte si ujít:
Firefox 3.0 dramaticky snižuje nároky na paměť

Firefox má téměř 30% podíl na evropském trhu

Nové funkce, které si zamilujete na Firefoxu 3.0 (1. část)

Nové funkce, které si zamilujete na Firefoxu 3.0 (2. část)

Google a Firefox bojují proti phishingu

Nástroj pro blokování malwaru pokládají tvůrci Firefoxu za jedno z hlavním vylepšení nové verze. Lze jej sice vypnout, ve výchozím nastavení je však nastaven. Kromě toho má Firefox 3.0 nabídnout podle vyjádření Mozilly výrazně menší spotřebu paměti oproti starším verzím či konkurenčnímu Internet Exploreru 7, dále zlepšení možností stahování souborů, bohatší lištu navigace či snazší tvorbu a správu záložek. Více informací lze najít například zde.


Komentáře