Firefox 3.1 bude dokončen ještě v tomto čtvrtletí

Mozilla informovala o tom, že třetí beta verze Firefoxu 3.1 bude vydána se zpožděním kvůli velkému množství stále neopravených chyb. Potvrdila také svůj plán na dokončení finální verze.


I když původně měl být Firefox 3.1 beta 3 k dispozici během přístího týdne, nyní se jeho uvolnění přesouvá o týden později, až na začátek února, jak vyplývá z poslední verze časového harmonogramu Mozilly. Toto oddálení by však údajně nemělo ovlivnit termín vydání finální verze, které je podle mika Beltznera, ředitele Firefoxu, stanoveno na konec prvního čtvrtletí letošního roku.

Vydání třetí beta verze brání konkrétně 15 chyb, přičemž jedna se týká například privátního módu, který uživatelé překřtili na tzv. "porno mód" a jenž byl oficiálně představen v prosincové druhé beta verzi. Další chyby jsou pak spojeny s novou funkcí otevírání panelů přetažením přímo z hlavního okna.

Beta 3 měla být původně poslední beta verzí Firefoxu 3.1 a po ní by vývoj měl přejít do fáze release candidate, přičemž Mozilla vydání třetí bety naplánovala již během listopadu, aby měla dostatek času odstanit zbývající chyby a důkladně prozkoušet nové funkce jako je právě privátní mód či nový a značně rychlejší JavaScriptový engine nazvaný Tracemonkey.

Nyní Mike Beltzner upřesnil, že ani případné vydání čtvrté beta verze by nemělo ovlivnit termín vypuštění finálního Firefoxu 3.1. Mozilla však podle jeho slov vždy vydává software až ve chvíli, kdy je skutečně připraven pro provoz a je zaručena jeho kvalita, stabilita a výkon, takže tomuto kritériu se bude vývoj vždy podřizovat.Komentáře