Firefox 4: Finální verze prohlížeče již příští týden

Jen pár dní po uvolnění kandidáta na vydání prohlížeče Firefox 4 stanovila Mozilla i konečné datum vydání finální verze.


Vývoj nové verze prohlížeče Firefox se blíží ke svému konci. Damon Sicore, senior ředitel vývoje této platformy, informoval o stanovení konečného data vydání čtvrtého Firefoxu na úterý 22. března. V krátké době jde tak již o třetí významnou aktualizaci některého z nejpoužívanějších prohlížečů. Tím prvním byl Chrome 10 od Googlu, který počátkem tohoto týdne následoval Internet Explorer 9. Uživatelé tak budou mít na výběr hned z několika moderních prohlížečů.

Vydání čtvrtého Firefoxu bylo v minulosti již mnohokrát odloženo. Mozilla původně počítala s dokončením prohlížeče do poloviny září loňského roku. Kvůli náročnému vývoji ale musela své plány ještě několikrát změnit, a když jí nevyšel ani únor 2011, raději už o svých plánech nemluvila. Ani současné datum vydání přitom nemusí být dodrženo. Vývojáři by mohli ještě narazit na závažnou chybu, což ostatně připouští i Sicore.

Mozilla slibuje, že podobné problémy, které provázely vývoj Firefoxu 4, se již nikdy nebudou opakovat. Důkazem má být i nový aktualizační harmonogram prohlížeče, který lze označit přinejmenším za velmi ambiciózní. Do konce letošního roku společnost plánuje vydat další tři velké aktualizace, tzn. Firefox 5, 6 a 7. Více se můžete dočíst v článku Mozilla zrychluje vývojový cyklus Firefoxu.Komentáře